اخبار نساجی

اختصاص ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و احداث پنادر در سال گذشته

۲۵۰ میلیارد ریال برای بهسازی و احداث بنادر در سال گذشته اختصاص یافته که از این مبلغ ۶۶ درصد آن پرداخت شده است.

ایلنا: سرپرست سازمان شیلات ایران گفت: ۲۵۰ میلیارد ریال برای بهسازی و احداث بنادر در سال گذشته اختصاص یافته که از این مبلغ ۶۶ درصد آن پرداخت شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، امین‌الله تقوی در نشست خبری اظهار داشت: در سال جاری نیز به منظور گسترش پروژه‌های بندر صیادی و بهسازی و احداث آنها ۲۶۰ میلیارد ریال نیز اختصاص یافته است.
سرپرست سازمان شیلات ایران گفت: در سال گذشته ۶۶۰ هزار تن تولید در حوزه آبزی‌پروری و صیادی داشتیم که به طور میانگین ۱۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

تقوی اظهار داشت: ۴۱۳ هزار تن از این میزان مربوط به صید بوده و ۲۴۸ هزار تن نیز در بخش آبزی‌پروری تولید شده است. به گفته وی در سال گذشته فعالیت‌های صیادی ۵/۴ درصد و آبزی‌پروری ۵/۱۹ درصد افزایش داشته است.
سرپرست سازمان شیلات ایران گفت: در سال گذشته به لحاظ ارزشی ۱۶۰ میلیون دلار صادرات آبزی داشتیم که ۷۰ میلیون دلار آن طراز مثبت بوده است. به گفته وی رشد صادرات در سال گذشته ۲/۳۳ درصد بوده است.
سرپرست سازمان شیلات ایران همچنین از اشتغال ۱۸۸ هزار نفر به صورت مستقیم در بخش صید و صیادی خبر داد.
تقوی اظهار داشت: در بخش پرورش میگو به میزان ۱۲۰۰ تن رشد کمی داشته‌ایم و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود این رشد تداوم داشته باشد.

سرپرست سازمان شیلات ایران از اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال از منابع بانک کشاورزی به پرورش‌دهندگان میگو برای جبران معوقه بانکی خبر داد.
وی در زمینه توافق‌نامه در خصوص ماهیان خاویاری اظهار داشت: ایران توافق‌نامه‌ای را می‌پذیرد که با امضای همه پنج کشور سواحلی دریای خزر صورت گرفته باشد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×