اخبار نساجی

اختصاص 250 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و احداث پنادر در سال گذشته

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

250 میلیارد ریال برای بهسازی و احداث بنادر در سال گذشته اختصاص یافته که از این مبلغ 66 درصد آن پرداخت شده است.

ایلنا: سرپرست سازمان شیلات ایران گفت: 250 میلیارد ریال برای بهسازی و احداث بنادر در سال گذشته اختصاص یافته که از این مبلغ 66 درصد آن پرداخت شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، امین‌الله تقوی در نشست خبری اظهار داشت: در سال جاری نیز به منظور گسترش پروژه‌های بندر صیادی و بهسازی و احداث آنها 260 میلیارد ریال نیز اختصاص یافته است.
سرپرست سازمان شیلات ایران گفت: در سال گذشته 660 هزار تن تولید در حوزه آبزی‌پروری و صیادی داشتیم که به طور میانگین 10 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

تقوی اظهار داشت: 413 هزار تن از این میزان مربوط به صید بوده و 248 هزار تن نیز در بخش آبزی‌پروری تولید شده است. به گفته وی در سال گذشته فعالیت‌های صیادی 5/4 درصد و آبزی‌پروری 5/19 درصد افزایش داشته است.
سرپرست سازمان شیلات ایران گفت: در سال گذشته به لحاظ ارزشی 160 میلیون دلار صادرات آبزی داشتیم که 70 میلیون دلار آن طراز مثبت بوده است. به گفته وی رشد صادرات در سال گذشته 2/33 درصد بوده است.
سرپرست سازمان شیلات ایران همچنین از اشتغال 188 هزار نفر به صورت مستقیم در بخش صید و صیادی خبر داد.
تقوی اظهار داشت: در بخش پرورش میگو به میزان 1200 تن رشد کمی داشته‌ایم و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود این رشد تداوم داشته باشد.

سرپرست سازمان شیلات ایران از اختصاص 100 میلیارد ریال از منابع بانک کشاورزی به پرورش‌دهندگان میگو برای جبران معوقه بانکی خبر داد.
وی در زمینه توافق‌نامه در خصوص ماهیان خاویاری اظهار داشت: ایران توافق‌نامه‌ای را می‌پذیرد که با امضای همه پنج کشور سواحلی دریای خزر صورت گرفته باشد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا