بازیافت نساجی و فرش ماشینی

بازیافت فرش و موکت

در این صفحه سعی داریم به طور تخصصی به بحث بسیار مهم بازیافت در صنعت نساجی و فرش ماشینی بپردازیم…

طول عمر لباس چقدر است؟

اگر ترندها را کنار بگذارید، آیا واقعا یک دهه برای اینکه یک لباس را بارها و بارها بپوشید، طولانی است؟ با در نظر گرفتن طول عمر واقعی پارچه‌‌ها در محل دفن زباله، ممکن است این مدت به اندازه‌ای که فکر می‌کنید طولانی نباشد.

پسماندهای نساجی با محیط زیست چه می‌کنند

نساجی از آن دسته هنرهای جذاب، چشم‌نواز و اصیلی است که با شنیدن نام آن، به تاریخ دور و دراز بافت پارچه می‌رویم.

صنعت بازیافت فرش ماشینی

فرش ماشینی را دور نیندازید… بازیافت کنید

فرش ماشینی یک مجموعه کارگاهی بزرگ دارد که خطوط ریسندگی و اجزای مصرفی در فرش ماشینی مثل نخ تار، نخ پود، نخ خاب، چله پیچی و تکمیل را شامل می‌شود.

بازیافت-نساجی-ایران

تولید عایق از بازیافت شلوارهای جین

با اهمیت یافتن صنعت بازیافت در جهان امروزه توجه به سرنوشت تولیدات مورد توجه تمامی فعالان صنعتی از جمله تولید کنندگان و سیاست گذاران قرار گرفته است.

بازیافت-نساجی-ایران
بازیافت-نساجی-ایران

بازیافت فرش؛ تجارتی خوب برای فردا

مسئله بازیافت فرش در تمامی نقاط جهان به یک امر مهم تبدیل شده و مردم به ابعاد مختلف تاثیر مثبت آن بر زندگی حال و آینده خودشان به خوبی آگاه شده اند. شاید بتوان گفت در جهان تنها کشورهایی که بر روی مسئله بازیافت فرش به طور گسترده و فراگیر فعال هستند دو کشور آمریکا و انگلستان هستند. به ویژه آمریکا با فاصله معناداری نسبت به سایر کشورهای جهان در زمینه بازیافت فرش پیشتاز است.

بازیافت فرش پلی پروپیلن

بازیافت فرش پلی پروپیلن :: در انگستان پانصد هزار تن از فرش های استفاده شده (مستهلک) هر ساله به محل های دفن ذباله فرستاده می شوند. در حال حاضر، فرآیند های بازیافت مختلفی برای کنترل جریان ضایعات وجود دارند. یک گزینه خرد کردن فرش های مصنوعی برای استفاده در سطوح اسب دوانی می باشد. هرچند به طور نسبی این کاربرد کم ارزش می باشد و باید امکان تبدیل فرش ها به یک محصول با ارزش تر فراهم شود.

بازیافت ناجی صنعت فرش ماشینی جهان

Shaw Carpet یک نمونه ایده آل برای تولیدکنندگان فرش در جهان ! شرکت معظم Shaw Carpet آمریکا را می توان یک نمونه کامل و بی نظیر در چرخه تولید، طراحی و بازیافت فرش دانست. این گروه صنعتی با سرمایه گذاری های بسیار قابل توجه در این صنعت چرخه کامل تولید و بازیافت را ایجاد کرده است. در این مقاله نمی خواهیم به بخش های تولید و طراحی فرش در این شرکت بپردازیم و تنها به حلقه بازیافت آن اشاره می کنیم.

مقالات

شما هم میتوانید برای هرچه پربارتر شدن این صفحه مقالات و تحقیقات و مطالب مرتبط خود را برای انتشار ارسال نمایید

گروه کارشناسان

بهنام قاسمی
بهنام قاسمی
سردبیر مجله کهن
ناصر زجاجی
مهندس ناصر زجاجی مجرد
کارشناس نساجی

اسپانسرها...

دکمه بازگشت به بالا
×