اخبار نساجی

تولیدكنندگان سبد محصولات تولیدی خود را متنوع كنند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تولیدكنندگان سبد محصولات تولیدی خود را متنوع كنند

تولیدكنندگان داخلی اگر قصد دارند همچنان به حیات خود در بازار كشور ادامه دهند چاره ای جز تنوع بخشی به سبد محصولات تولیدی خود ندارند و با این كار می توان مشتریان بیشتری را در بازار جذب كرد.

نوید ایزدپناه عضو انجمن صنایع لوازم خانگی، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان مطلب بالا و با اشاره به تاثیر نوسانهای اخیر نرخ ارز بر تولیدكنندگان لوازم خانگی گفت: نوسانهای نرخ ارز در همه جای دنیا اتفاق می افتد، اما نبود ابزارهای مالی و سرمایه ای مشکلات تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی را كمی بیشتر کرده است.

او توضیح داد: یکی از مشکلات در شرایط فعلی، واردات مواد اولیه از کشورهای خارجی است، زیرا با مشکلات به وجود آمده برای نقل و انتقالات ارزی و گشایش ال.سی، خرید مواد اولیه از طریق واسطه ها انجام شده و به موجب آن قیمت تولید افزایش و محصولات با قیمتهای بالاتر وارد بازار می شوند که بخش زیادی از این فشارها بر دوش مصرف کنندگان وارد می شود و در نهایت قدرت خرید مصرف کننده کاهش می یابد.

وی افزود: البته دولت و زیرمجموعه آن یعنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاكنون تلاش كرده اند با اتخاذ سیاستهای هوشمندانه تاثیر محدودیتهای اعمال شده بر اقتصاد كشورمان را به حداقل برسانند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

او خاطرنشان کرد: محصولات تولید داخل توانایی رقابت را در بازارهای جهانی دارند و سیاستگذاران كشور با حمایت از تولیدکنندگان و اعمال سیاستهای مالی و سرمایه ای می توانند مشکلات مصرف کننده و تولیدکننده را برطرف کنند.

عضو انجمن صنایع لوازم خانگی با تاکید بر این که ابزارهای مالی و سرمایه ای مانند جریان تنفس در کالبد هستند، اظهار داشت: در دوره ای محصولات تولید داخل به کشورهای اروپایی، مجموعه کشورهای عربی، خاور دور و مناطق دیگر صادر می شدند که مشکلات یادشده تنفس را در این بازارها مشکل و فعالیتهای بازاریابی را مختل کرده است.

این فعال صنعتی عنوان كرد: در زمانی سهم بازار صادرات در گردش مالی و درآمد برخی از شركتهای لوازم خانگی داخلی حتی به ۴۰ درصد هم رسیده بود، اما به دلیل وقوع برخی مشكلات و حمایت نشدن از سوی دولت، تولیدكنندگان تركیه به دلیل داشتن ابزارهای مالی و سرمایه ای با نرخ بهره دو درصد وارد بازارهای جهانی شده و توانستند بخشی از سهم ایران را در بازارهای صادراتی به خود اختصاص دهند.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن