اخبار نساجی

تولید فولاد خام 11.5 درصد رشد یافت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

میزان تولید فولاد خام کشور در مدت هفت ماه ابتدای امسال با رشد 11.5 درصدی همراه شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اعلام کرد: تا پایان مهرماه سال جاری رقم تولید شمش این فلز به مرز 8 میلیون تن رسید، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید شمش فولادی اندکی بیش از 7 میلیون تن بود.

در این میان شرکت‌های کاملا خصوصی با تولید 702 هزار تن فولاد خام، رشد بیش از 53 درصدی را به ثبت رساند. میزان تولید شرکت‌های خصوصی نسبت به هفت ماه اول سال گذشته 457 هزار تن بود.

همچنین در این مدت، شرکت‌های فولاد مبارکه با سه میلیون و 141 هزار تن، ‌فولاد خوزستان با یک میلیون و 962 هزار تن و ذوب‌آهن با یک میلیون و 341 هزار تن رتبه‌های اول تا سوم در تولید شمش را برعهده داشتند.

از سوی دیگر، میزان تولید محصولات فولادی به بیش از 9 میلیون و 672 هزار تن رسید که در برابر تولید 9 میلیون تنی مدت مشابه سال گذشته از رشد 6.4 درصدی برخوردار شد.

در مدت مورد بررسی شرکت‌های خصوصی با تولید دومیلیون و 863 هزار تنی نزدیک به 30 درصد از کل تولید محصولات فولادی را در اختیار داشتند. در همین حال به ترتیب شرکت‌های فولاد مبارکه با سه میلیون و 219 هزار تن،‌ ملی فولاد با یک میلیون و 991 هزار تن و ذوب‌آهن اصفهان با یک میلیون و 558 هزار تن،‌ بیشترین محصول فولادی را تولید کردند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا