اخبار نساجی

جمعيت جهان به بالاي ۹ ميليارد نفر مي‌رسد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

سازمان ملل در گزارش جديدي پيش بيني كرد جمعيت جهان با رشد جمعيت شهرهاي بزرگ در آسيا و آفريقا، تا سال ۲۰۵۰ به ۹.۳ ميليارد نفر مي‌رسد.

به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، آفريقا و آسيا به اتفاق ۸۶ درصد از رشد جمعيت شهري جهان را در ظرف چهار دهه آينده به خود اختصاص مي‌دهند و اين افزايش كم سابقه چالش‌هاي جديدي را در زمينه شغل، مسكن و زيرساخت بوجود مي‌آورد.

بر اساس گزارش «بازبيني دورنماي شهرنشيني جهان»، جمعيت شهري آفريقا از ۴۱۴ ميليون نفر به بيش از ۱.۲ ميليارد نفر تا سال ۲۰۵۰ افزايش مي‌يابد در حالي كه جمعيت آسيا از ۱.۹ به ۳.۳ ميليارد نفر افزايش خواهد يافت.

طبق گزارش واحد امور اقتصادي و اجتماعي بخش جمعيت سازمان ملل، پيش بيني مي‌شود بزرگ‌ترين افزايش جمعيت شهري در هند، چين، نيجريه، آمريكا و اندونزي باشد. ظرف چهار دهه آينده، هند ۴۹۷ ميليون نفر، چين ۳۴۱ ميليون نفر، نيجريه ۲۰۰ ميليون نفر، آمريكا ۱۰۳ ميليون نفر و اندونزي ۹۲ ميليون نفر به جمعيت شهريشان افزوده مي‌شود.

در سال ۱۹۷۰ تنها ۳۹ ميليون نفر در كلانشهرها زندگي مي كردند اما تا سال ۲۰۱۱ ميزان جمعيت كلانشهرها به ۳۵۹ ميليون نفر رسيد كه برابر با ۹.۹ درصد جمعيت شهري جهان بود. در سال ۲۰۲۵ حدود ۶۳۰ ميليون نفر در كلانشهرها زندگي خواهند كرد كه برابر با حدود ۱۳.۶ درصد جميعيت شهري تا آن زمان است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا