اخبار نساجی

مدیر عامل جدید ایران خودرو: باید در دولت فعلی خودروساز شویم

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

مدیر عامل جدید ایران خودرو: باید در دولت فعلی خودروساز شویم

مدیر عامل جدید ایران خودرو گفت:‌ باید به گونه‌ای حرکت کنیم که در سال چهارم دولت فعلی به مرحله خودروساز شدن برسیم.

به گزارش ایسنا، هاشم یکه‌زارع در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل جدید و قدیم شرکت ایران خودرو اظهار کرد: اگر قرار باشد چهار سال دیگر به وضعیت تولید خودرو در دو سال پیش برسیم مطلوب نخواهد بود.

وی با بیان این‌که به گونه‌ای باید حرکت کنیم که در سال چهارم این دولت خودروساز شویم خاطرنشان کرد: چند سال پیش ادعای تولید خودروی ارزان قیمت در کشور مطرح شد اما به مرحله اجرا نرسید.

یکه زارع ادامه داد: بنابراین باید به سمتی برویم که سالانه یک میلیون دستگاه خودروی ارزان قیمت را در داخل عرضه کرده و یک میلیون دستگاه خودرو را صادر کنیم.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وی افزود: متاسفانه در چند سال اخیر بسیاری از نیروهای زبده صنعت خودرو به هر دلیلی از این صنعت جدا شدند بنابراین از تمام آن‌ها می خواهم برای کمک، به این صنعت بازگردند.

یکه زارع با بیان این‌که باید از قطعه سازان حمایت کنیم تا به توان طراحی قطعات دست یابند تصریح کرد: ان شاءالله با این روند در سال چهارم دولت فعلی خودروهای با برند ایرانی داشته و نیمی از آن‌ها را صادر کنیم.

او ادامه داد: پژو 206 نیز سه سال دیگر مطلوبیت خود را از دست خواهد داد؛ ملت ایران شایسته عرضه خودروهای بهتری هستند.

وی افزود:‌ بنابراین باید دو شرکت ایران خودرو و سایپا در جهت طراحی و تولید پلت فرم مشترک حرکت کند. به گونه‌ای که با استفاده مشترک از برخی از قطعات تیراژ تولید آن‌ها افزایش و هزینه‌های تولید کاهش می یابد.

مدیر عامل جدید ایران خودرو با بیان این‌که کاهش چند درصدی قیمت محصولات این شرکت پس از آغاز طرح هدفمندی‌ یارانه‌ها کار درستی نبود اظهار کرد: این اقدام اگرچه با نیت خوبی صورت گرفت اما این باور را ایجاد کرد که قیمت خودرو چنان گران است که می توان به راحتی درصدی را کاهش داد در صورتی که این گونه نبود.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال 84 که وزیر جدید صنایع و معادن منصوب شد به دلایل نامعلومی جلسات شورای سیاست گذاری خودرو تعطیل و این صنعت دچار روزمرگی شد.

وی افزود: بنابراین نمی توانیم ادعا کنیم که تمام مشکلات فعلی صنعت خودرو ناشی از تحریم بوده است زیرا باید دید چه عوامل دیگری که در کار بوده که صنعت خودرو به وضع فعلی رسیده است.

وی با بیان این‌که تمام مدیران قبلی ایران خودرو از غروی، منطقی تا نجم‌الدین زحمات زیادی در این شرکت کشیده‌اند تصریح کرد:‌ رسمی در ایران خودرو وجود دارد که مدیران واحدها هنگام خداحافظی مدیر عامل وقت هدیه‌ای را به او تقدیم می کنند. مدیران فعلی نیز با پول خودشان خودرویی را به نجم الدین هدیه کردند.

وی ادامه داد: یک مدیر برای آن که بتواند برنامه‌های خود را پیاده کند حداقل به چهار سال زمان نیاز دارد البته بیش از شش سال باقیماندن یک مدیر در یک پست نیز درست نیست زیرا به تدریج دچار روزمرگی می‌شود.

او گفت: رییس جمهوری آمریکا دارای اختیارات خاص و البته محدودی است که با استفاده از یکی از آن‌ها صنعت خودرو ایران را تحریم کرد بنابراین کسانی که به صورت غیرمنصفانه به صنعت خودروی داخلی حمله می کنند به سمتی نروند که در کنار رییس جمهوری آمریکا قرار بگیرند.

مدیر عامل جدید ایران خودرو ادامه داد: از آن سو نیز صنعت خودرو نباید دچار روزمرگی شود مدتی است که نگاه استراتژیک به دلیل حواشی موجود در صنعت خودرو مغفول مانده است به گونه‌ای که مدیران ارشد تنها مسائل روزمره را دیده و از برنامه‌های بلند مدت غافل شده‌اند.

وی افزود: ما هنوز به مرحله خودروساز شدن نرسیده‌ایم؛ مردم در انتخابات حماسه سیاسی آفریدند و بخش دوم فرمایشات مقام معظم رهبری خلق حماسه اقتصادی در سال جاری است که به ویژه باید در صنعت خودرو محقق شود.

مدیر عامل جدید ایران خودرو ادامه داد: از مجلس، قوه قضاییه، نیروی انتظامی و از دیگر سازمانها می خواهیم که به صنعت خودرو کمک کنند همچنین از همکاری مشترک با شرکت سایپا استقبال میکنم زیرا این دو شرکت نمی توانند بدون کمک یکدیگر صنعت خودروی ایران را متحول کنند.

وی با بیان این‌که باید درهای دو شرکت به سوی یکدیگر باز شود خاطرنشان کرد: ایران خودرو و سایپا باید در بازار داخلی رقابت داشته و در بازارهای بین المللی به رفاقت و همکاری برسند؛ باید در طراحی و تولید قطعات به سمت همکاری مشترک حرکت کنیم تا با رشد تیراژ تولید به قطعات، هزینه‌های آن کاهش یابد.

یکه زارع تصریح کرد:‌ ایران خودرو هتل پنج ستاره نبوده و مشکلات زیادی دارد اما سعی می کنیم با کمک تمام دستگاه‌ها این مشکلات را حل کنیم.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن