اخبار فرش ماشینی

نمایندگان وزارتخانه های صنایع کشاورزی قول پرداخت یارانه پنبه را دادند

نمایندگان وزارتخانه های صنایع و معادن و جهاد کشاورزی متعهد شدند که یارانه پنبه تصویبی هیات دولت به زودی پرداخت شود.
مهندس جمشید بصیری ، دبیر انجمن صنایع نساجی ایران – در گفت  و گو با ایسنا ، با بیان این مطلب افزود : معاون صنایع و اقتصادی وزیر صنایع و معادن به تازگی در حضور نمایندگان پنبه پاک کن ها و کارخانه های ریسندگی کشور به همراه نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی قول داد که یارانه پنبه به زودی به کشاورزان پرداخت شود .
وی ادامه داد: هیات دولت در مهر ماه سال جاری تصویب کرد برای کمک به کشاورزان و صنعت نساجی، بابت هر کیلو پنبه ۱۸۰ تومان به کشاورزان یارانه پرداخت شود .
دبیر انجمن صنایع خاطر نشان کرد : در صورت پرداخت یارانه پنبه ، قیمت پنبه داخلی به قیمت جهانی کاهش یافته و دیگر نیازی به واردات پنبه نخواهیم داشت .

وی افزود : در آن صورت کارخانه های داخلی تمام پنبه مورد نیاز را از داخل خریداری کرده و با تولید نخ ، آن را به مصرف کننده بعدی که کارخانه های ریسندگی ، بافندگی و امثال آن ها هستند ، عرضه خواهند کرد .
دبیر انجمن صنایع نساجی با بیان این که پرداخت یارانه پنبه و اجرای این فرایند نقش بسیار مهمی در کاهش قیمت تمام شده محصولات نساجی خواهد داشت تصریح کرد : در حال حاضر پنبه داخلی گران تر از پنبه وارداتی است ، ضمن آن که ضایعات پنبه داخل ۱۷ تا ۱۸ در صد ، اما ضایعات پنبه وارداتی دو تا سه درصد است .
وی افزود : در حال حاضر پنبه وارداتی به صورت خالص فروخته می شود ، در حالی که پنبه داخلی به صورت ناخالص و به همراه وزن گونی و سیم بسته بندی فروخته میشود .

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×