اخبار فرش ماشینی

هنرمندان آذربايجان شرقي در نمايشگاه ملي صنايع دستي تهران حضور می یابند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تراب محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اين نمايشگاه با حضور هنرمنداني از سراسر كشور در نمايشگاه بين المللي تهران همزمان با هفته صنايع دستي برپا مي شود و هنرمندان استان با نمايش و ارائه آثاري در 13 رشته صنايع دستي آذربايجان شرقي در اين نمايشگاه حضور می یابند.

وی ادامه داد:این رشته ها شامل رشته های ورني، گليم، تابلو فرش، نقره كاري، سفال، چاپ باتيك، سراجي سنتي، شيشه، البسه محلي، رودوزي سنتي، تراش سنگ، زيورآلات، انگشترسازي و همجوشي شيشه است.

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي با اشاره به استقبال و علاقمندي هميشگي بازديدكنندگان از نمايش هنرهاي صنايع دستي بومي اصيل و انحصاري استان در نمايشگاه هاي مختلف، گفت: آذربايجان شرقي يكي از قطب هاي اصلي كشور در توليد هر يك از سه رشته ورني، نقره و سفال به شمار مي رود به طوري كه آثار و محصولات توليد شده توسط هنرمندان از بازار جهاني خوبي براي صادرات برخوردارند.

وی با اشاره به حضور مستمر هنرمندان صنايع دستي آذربايجان شرقي در نمايشگاه هاي ملي و بين المللي طي سال هاي گذشته، خاطر نشان كرد: حضور در نمایشگاههای تخصصی از جمله برنامه های دائمی هنرمندان استان به شمار مي رود، كه به دلیل اهمیت آشنایی ساير شهرها و کشورها با توانمندی ها و جاذبه های فرهنگی استان هنرپرور آذربایجان شرقی از اهميت بالايي برخوردار است.

نمايشگاه سراسري و ملي صنايع دستي با حضور هنرمنداني از سراسر كشور، از تاريخ 16 تا 21 خرداد سال جاري همزمان با هفته صنايع دستي در تهران برگزار مي شود.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن