اخبار نساجی

پایان آذر، آخرین مهلت ارتقای خودروهای تجاری به یورو ۴

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

پایان آذر به عنوان آخرین مهلت ارتقای استاندارد آلایندگی خودروهای تجاری به استاندارد یورو ۴ تعیین شد.

ناصر اسفنجی ـ مدیر عامل ارس خودرو دیزل، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: اخیرا سازمان حفاظت محیط زیست در اعلام خود به خودروسازان، مهلت ارتقای استاندارد آلایندگی محصولات تجاری به یورو ۴ را حداكثر تا پایان آذر ماه امسال تعیین كرده است.

وی با بیان این كه سازمان حفاظت محیط زیست از تمام تجاری سازان خواسته تا برنامه خود در این زمینه را اعلام كنند، خاطرنشان كرد: این شركت نیز برنامه ارتقای محصولات تولیدی را به سازمان حفاظت محیط زیست اعلام كرده است. طبق برنامه تمام محصولات ارس خودرو دیزل تا اواخر آذر ماه امسال با استاندارد آلایندگی یورو ۴ تولید خواهند شد.

او ادامه داد: با این حال ما همچنان نگران تامین و توزیع سراسری گازوئیل متناسب با استاندارد یورو ۴ تا مهلت یاد شده در جایگاه های سوخت رسانی سراسر كشور هستیم، زیرا در صورت عدم توزیع سراسری این سوخت، ارتقای خودروهای تجاری به یورو ۴ تنها موجب آسیب دیدن سیستم موتور و سوخت رسانی خودرو و همچنین افزایش آلایندگی خواهد شد.

اسفنجی افزود: در حال حاضر مقدار گوگرد گازوئیل توزیعی ۱۰ هزار PPM است، در حالیكه در استاندارد یورو ۴ مقدار گوگرد باید حداكثر ۵۰ PPM باشد؛ ضمن آن كه باید مقدمات عرضه ماده add blue نیز در تمام جایگاه های سوخت رسانی كشور فراهم شود.

مدیرعامل ارس خودرو دیزل تصریح كرد: با توجه به تردد خودروهای سنگین در سیستم حمل و نقل عمومی در نقاط مختلف كشور، توزیع تدریجی گازوئیل یورو ۴ پاسخگو نیست، بلكه ابتدا باید در تمام نقاط كشور گازوئیل یورو ۴ توزیع شده و پس از آن خودروهای تجاری به یوور ۴ ارتقا یابند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

به گزارش ایسنا، پیش از این وزارت نفت اعلام كرده بود كه در سال ۱۳۹۱ توزیع بنزین و گازوئیل یورو ۴ را آغاز خواهد كرد. خودروسازان نیز اعلام كرده بودند كه همزمان با آغاز توزیع سراسری این سوخت، استاندارد آلایندگی خودروهای تولیدی را به یورو ۴ ارتقا خواهند داد.

طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، وزارت نفت توزیع گازوئیل یورو ۴ را از اردیبهشت ماه در تهران آغاز می كند. احتمالا از این تاریخ عرضه اتوبوس های درون شهری مورد استفاده در تهران نیز با استاندارد آلایندگی یورو ۴ آغاز می شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا