اخبار نساجی

ارزش معادن در حال بهره برداري به 700ميليارد دلار مي رسد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

ارزش معادن در حال بهره برداري به 700ميليارد دلار مي رسد

عضو هيات عامل ايميدرو ، با تاكيد برجايگاه معادن در توسعه كشور، ‌ارزش معادن در حال بهره برداري را 770ميليارد دلار اعلام كرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت صنعت ،معدن و تجارت (mimt) و به نقل از روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو)،‌ ،‌ وجيه ا… جعفري ،‌به برنامه هاي توسعه كشور در اين حوزه اشاره كرد و گفت: بهره گيري از معادن غني و متنوع در ايران نقطه عطفي در توسعه اقتصادي و اجتماعي كشورمان ايجاد مي كند از همين رو ضروري است كه با تمركز بر اكتشاف به عنوان آغازين توسعه اين بخش،‌ بر ثروت و ظرفيت هاي درآمدي بيفزاييم.
معاون وزير صنعت ،‌معدن و تجارت ادامه داد:‌به طور قطع و يقين افزايش فعاليت هاي اكتشافي ارزش معادن فعال را بيش از پيش افزايش خواهد داد.
وي به برنامه هاي توسعه اي در بخش مواد پايه اي معدني و صنايع معدني اشاره كرد و افزود: بخش بزرگي از اهداف افزايش ظرفيت توليد سنگ آهن ،‌فولاد ،‌مس و زغالسنگ و … نيازمند رشد سرمايه گذاري در حوزه اكتشاف است به گونه اي كه بتوان توازن در ظرفيت هاي توليد صنايع معدني و مواد پايه معدني ايجاد كرد.
اين عضو هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران صادارت 21ميليارد دلار برنامه چهارم و نيز 10.5ميليارد دلاري سال گذشته اين بخش را يادآور شد و تاكيد كرد:‌ ‌هم اينك بيش از 30درصد از ارزش بومي كشور متعلق به شركت هاي معدني است و درعين حال 32درصد از كل صادارت غير نفتي دراختيار شركت هاي صنايع معدني قرار گرفته است.
جعفري همچنين سياست هاي اصل 44 قانون اساسي را مورد تاكيد قرار داد و گفت: خوشبختانه وجود ده ها طرح معدني و صنايع معدني در ايميدرو ،‌جايگاه شركت هاي خصوصي را در توسعه اين بخش را تقويت و سهم آن ها را در درآمدزايي ،‌افزايش ثروت ملي ،‌توسعه اشتغال و رشد توليد ناخالص داخلي افزايش خواهد داد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا