اخبار نساجی

از نوسانات نرخ ارز تا اقتصاد مقاومتی و تشكیل شورای عالی اقتصاد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری گفت: در صورت تحقق اقتصاد مقاومتی بسیاری از مسائلی كه اكنون مطرح است برطرف می‌شود.

رحیم ممبینی درباه راه‌اندازی بورس ارز اظهار كرد: دولت در راه‌اندازی بورس ارز جدی است و در پی این اقدام نوسانات قیمت ارز و رانت موجود برطرف می‌شود.

مهمترین اقدام در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی فرهنگ‌سازی است

وی در ادامه با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: مهمترین اقدام در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی فرهنگ‌سازی است كه باید مبتنی بر علم و دانش باشد بنابراین دانشگاه‌ها نقش مهمی در شكل‌گیری اقتصاد مقاومتی دارند.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری تصریح‌ كرد: اقتصاد مقاومتی بسیار وسیع است و به این معناست كه در یك نگاه راهبردی فرصت‌‌ها، تهدید‌ها، نقاط ضعف و قوت را شناسایی و متناسب با آنها اقدام به برنامه‌ریزی كنیم.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

ممبینی با اشاره به اهمیت كالاهای اساسی در اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان كرد: اقتصاد مقاومتی مثلثی است كه مسائل امنیتی، دفاعی و اقتصادی سه ضلع آن هستند و برای تحقق آن به شناخت صحیح این ابعاد و سپس برنامه‌ریزی نیاز است.

وی تاكید كرد: در صورت تحقق اقتصاد مقاومتی بسیاری از مسائلی كه اكنون مطرح است برطرف می‌شود.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در ادامه درباره پیشنهاد مجلس مبنی بر تشكیل شورای عالی اقتصاد با حضور مقاماتی از سه قوه گفت: چنین شورایی اكنون وجود دارد كه مسوولیت آن با قوه مجریه است البته باید توجه كرد كه دولت به حمایت قوه‌های مقننه و قضاییه نیاز دارد اما پیشبرد چنین شورایی از وظایف دولت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا