اخبار نساجی

ایران از چین بنزین وارد نمی‌کند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تکذیب تخلیه محموله بنزین در بندرعباس

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه ایران در سالجاری میلادی از چین بنزین سوپر خریداری نکرده است، تخلیه محموله‌های 350 هزار تنی بنزین در اسکله‌های نفتی بندرعباس را تکذیب کرد.

جلیل سالاری در گفتگو با مهر در واکنش به ادعای برخی از رسانه‌های غربی مبنی بر خرید یک محموله 350 هزار تنی بنزین سوپر توسط ایران از پالایشگاه‌های نفت چین، گفت: از ابتدای سال 2012 میلادی تاکنون ایران هیچگونه محموله بنزینی وارد کشور نکرده است.
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه واردات بنزین سوپر از پالایشگاه‌های چینی به هیچ وجه صحت ندارد، تصریح کرد: در حال حاضر ایران یکی از صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی بوده و نیازی به واردات بنزین ندارد.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه امسال طرحهای جدید بنزین سازی و توسعه در پالایشگاه‌های نفت تهران، آبادان و امام خمینی شازند در مدار بهره برداری قرار گرفته است، اظهار داشت: با راه اندازی این طرح‌های جدید پالایشگاهی متوسط تولید بنزین ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 5.5 درصد افزایش یافته است.

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از کاهش سه درصدی مصرف بنزین در سالجاری خبر داد و افزود: از ابتدای فروردین ماه امسال تاکنون به طور متوسط روزانه حدود 59 میلیون و 600 هزار لیتر بنزین در سطح کشور مصرف شده است.

رویترز اخیرا با انتشار گزارشی به نقل از منابع تجاری و شرکت‌های حمل و نقل ادعا کرده است: با وجود تحریم‌های یکجانبه غرب علیه تهران، چین در سالجاری میلادی بنزین مورد نیاز ایران را تامین کرده است .

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

بر اساس این گزارش، چین بزرگترین خریدار نفت خام ایران است به طوریکه از آغاز سال 2012 میلادی تاکنون چین بیش از 350 هزار تن بنزین در 10 محموله به ایران صادر کرده است.

در همین حال گفته شده است: شرکت‌های دولتی چین همچون یونیپک، ژوهای ژنرونگ و چاینا اویل از تامین کنندگان بنزین ایران هستند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا