اخبار نساجی

برخورد پليس امنيت با مراكز متخلف خدمات رايانه‌اي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توزیع هرگونه محصول فرهنگی اعم از فیلم های نمایش خانگی توسط مراكز خدمات رایانه ای غیر قانونی و ممنوع است.

‘ سعید جابری انصاری’ در گفت و گو با ایرنا به گشت بازرسی مشترك این ستاد با پلیس امنیت از مراكز خدمات رایانه ای در سطح تهران اشاره كرد و افزود: در گشت بازرسی صورت گرفته، ضمن بازرسی از حدود 30 تا 40 مركز خدمات كامپیوتری، با حدود 15 تا 16 مركز متخلف برخورد شد.

این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اغلب مراكز خدمات رایانه ای مورد بازرسی، علاوه بر نداشتن مجوز صنفی خود، مجوز توریع آثار فرهنگی و هنری را نیز نداشتند.

به گفته جابری انصاری این مراكز برای دریافت مجوز صنفی باید به اتحادیه ماشین های اداری و رایانه مراجعه كنند.
دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اتحادیه یاد شده خواست نظارت بیشتری بر مراكز خدمات رایانه ای موجود در سطح شهر داشته باشند و فعالیت های این مراكز را كنترل كنند.

جابری انصاری تاكید كرد: مراكز خدمات رایانه ای اجازه توزیع محصولات فرهنگی و هنری مانند فیلم های نمایش خانگی را ندارند و فقط باید در حوزه كاری خود كه ارایه خدمات كامپیوتری است فعالیت كنند.

این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برخی از مراكز یاد شده علاوه بر توزیع غیر مجاز محصولات فرهنگی، مبادرت به كپی رایت فیلم های غیر مجاز نیز می كردند كه با برخی از آنها برخورد شد.
جابری انصاری همچنین از همكاری پلیس امنیت و اداره كل ارشاد استان تهران به منظور هماهنگی برای انجام گشت های بازرسی از نحوه توزیع محصولات فرهنگی در سطح بازار قدردانی كرد

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا