اخبار نساجی

تاكید تهران و مینسك بر اجرای پروژه های مشترك سرمایه گذاری

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

وزیر صنعت، معدن و تجارت

 

در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با نخست وزیر بلاروس مطرح شد:
تاكید تهران و مینسك بر اجرای پروژه های مشترك سرمایه گذاری

وزیر صنعت ، ‌معدن و تجارت كشورمان در دیدار با نخست وزیر بلاروس بر عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همكاری های صنعتی و تجاری با این كشور تاكید كرد و گفت :‌ دو طرف بر انجام پرو‍ژه های مشترك اهتمام وی‍ژه دارند .

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از شبكه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا )، ‘مهدی غضنفری ‘ دردیدار با ‘ میخائیل میازنیكوویچ ‘ كه امروز جمعه در مینسك برگزار شد ،‌ به تشریح اقدامات صورت گرفته در اجرای پروژه های سرمایه گذاری مشترك و همچنین نتایج یازدهمین كمیسیون مشترك همكاری های اقتصادی پرداخت .

وی با بیان اینكه تولید مشترك از جمله هدف گذاری های ایران و بلاروس برای توسعه روابط است، افزود:‌ افزایش مناسبات اقتصادی ،‌بازرگانی و سرمایه گذاری توسط مسئولان ذیربط دو كشور پیگیری می شود.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

غضنفری همچنین گفت : با توجه به علاقه مندی مقامات بلاروس برای گسترش فعالیت های صنعتی به ویژه خودرو می توان تولید مشترك در این حوزه و سایر محصولات صنعتی را با نگاه رقابتی و تاكید بر مقوله های كیفیت ، قیمت و ارایه خدمات پس ازفروش مورد توجه قرار داد .

نخست وزیربلاروس نیز با تاكید بر تمایل كشورش به توسعه روابط گفت: اراده سیاسی مینسك بر توسعه همكاری ها با ایران است .

بر اساس این گزارش ، ‌ دراین دیدار همچنین غضنفری به نمایندگی از معاون اول رییس جمهوری از نخست وزیر بلاروس برای سفربه ایران دعوت كرد .

همزمان با سفر وزیر صنعت ، معدن و تجارت به بلاروس هیاتی 100 نفره از فعالان بخش خصوصی و دولتی در حوزه های صنعت و تجارت وی را همراهی می كنند.

‌این گروه از تولید كنندگان ، صنعتگران و بازرگانان كشورمان برآنند تا دراین سفر راههای گسترش مبادلات را به بحث و بررسی گذاشته و درپی توسعه روابط باشند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت دراین سفر كه از سه شنبه شب آغاز شده و شنبه به پایان می رسد ،علاوه بر شركت در یازدهمین كمیسیون مشترك همكای های اقتصادی ،‌در جمع سرمایه گذاران و تولید كنندگان مقیم ایران در بلاروس حضور یافت و پس از شنیدن مسایل آنها دستور پیگیری لازم را به معاونان خود كه وی را دراین سفر همراهی می كنند ، صادر كرد.

برگزاری همایش اقتصاد ایران و بلاروس در حاشیه یازدهمین اجلاس همكاری های اقتصادی نیز فرصت مناسبی است تا راه های جدید همكاری میان فعالان بخش خصوصی دو كشور مورد توجه قرار گیرد. امضای یادداشت تفاهم ، همزمان با برگزاری مراسم پایانی اجلاس از دیگر برنامه های این سفر است .

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا