اخبار نساجی

75 درصد مردم فقیر جهان حساب بانکی ندارند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد بیش از سه چهارم مردم فقیر در کشورهای مختلف جهان هیچ گونه حساب بانکی ندارند.

به گزارش بي باک به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس بانک جهانی در این گزارش افزود در کشورهای توسعه یافته و صنعتی بیش از نود درصد مردم در یکی از موسسات مالی و بانکها حساب دارند .

بر اساس این گزارش بانک جهانی علت اصلی فقدان حساب بانکی برای افراد فقیر در کشورهای مختلف جهان را فاصله زیاد از بانکها و موسسات مالی و یا موانع اداری و بروکراسی پیچیده اداری اعلام کرده است .

بر این اساس بانک جهانی در گزارش خود افزود نداشتن حساب بانکی تاثیر زیادی در گسترش شکاف اجتماعی و اقتصادی در جوامع در حال توسعه و فقیر داشته است . بانک جهانی افزود داشتن حساب بانکی می تواند فرصتهای اقتصادی بیشتری را برای مردم فقیر جهان ایجاد کند چرا که از طریق پس انداز و پرداخت وام به این افراد می توان برای آنها شغل ایجاد کرد یا زمینه لازم برای تحصیل و آموزش این افراد را آماده کرد .

بر این اساس  این گزارش نتیجه نظرسنجی سال 2011 میلادی بانک جهانی  از 150 هزار نفر با درآمد روزانه کمتر از دو دلار در 148 کشور جهان است . این گزارش حاکی است  از 70 هزار نفری که اصلا حساب بانکی ندارند 65  درصد عدم داشتن پول کافی را دلیل باز نکردن حساب برای خود اعلام کرده اند . از دیگر دلایل باز نکردن حساب بانکی از سوی افراد فقیر می‌توان به هزینه بالای این کار و همچنین عدم اعتماد به بانک‌ها اشاره کرد .

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

این گزارش افزود در بین کشورهایی که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‌ اند مردم فقیر کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا بیشترین مشکل را دارند و تنها 18 درصد این افراد دارای حساب بانکی هستند . همچنین در کشورهای در حال توسعه تنها 37 درصد از زنان حساب بانکی دارند ،‌ در حالی که این رقم برای مردان 46 درصد است .

بر اساس گزارش بانک جهانی ، فقیرترین مردم جهان در منطقه صحرای آفریقا زندگی می‌کنند ، جایی که تقریبا 70  درصد از مردم کمتر از دو دلار در روز درآمد دارند . در جنوب آسیا حدود  60 درصد از مردم و در خاورمیانه و شمال آفریقا حدود 50 درصد از مردم کمتر از دو دلار در روز درآمد دارند .

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا