اخبار فرش ماشینی

آينده صنعت مبلمان نگران كننده است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

پنجمين نمايشگاه تخصصي مبلمان، لوستر، چراغ هاي روشنايي و تزييني در محل نمايشگاه هاي بين المللي همدان برگزار شد.

برگزاري اين نمايشگاه و گردهمايي توليد كنندگان عمده مبل ايران در حالي است كه اين صنعت با چالش هاي بي شماري به ويژه بخش صادرات روبه رو است كه آينده اين صنعت را با مشكل مواجه كرده است، از اين رو لازم است سريع تر نسبت به رفع آنها اقدامات لازم صورت بگيرد. يك عضو اتحاديه صادركنندگان مبل و مدير طرح بهسازي صنايع چوب ايران در اين باره با بيان مشكلات مربوط به توليد و صادرات مبلمان ايران عنوان كرد: به دليل حاكم شدن قوانين اشتباه سرمايه گذاري ها، صنعت مبلمان از بخش توليد به بخش توزيع منتقل شده به طوري كه در سال هاي اخير 100 واحد توزيعي به پنج تا شش هزار واحد توزيعي افزايش يافته و واحدهاي توليدي بسياري تعطيل شده اند.
حسن عبداللهي از وضعيت صادرات مبلمان نيز اظهار نارضايتي كرد و گفت: در 30 سال گذشته صنعت مبلمان كشور به شدت در بازار جهاني اين كالاعقب افتاده و اگر فشارها ادامه يابد، مشكلات بيشتر خواهد شد.
عضو هيات مديره و دبيراتحاديه صادركنندگان مبلمان منزل و اداري نيز با اشاره به برنامه هاي اين اتحاديه گفت: اجراي برنامه هاي اتحاديه صادركنندگان مبلمان با چشم انداز افزايش توانمندي هاي صادركنندگان و توليد كنندگان مبلمان بوده و به همين دليل نيز در تدوين استراتژي اين صنعت اهداف كوتاه مدت و نيز ايجاد و تقويت زيرساخت هاي لازم تعريف شده است.سميع زاده اضافه كرد: در حال حاضر كميسيون صادرات و امور نمايشگاهي، عضويت، امور حقوقي، اطلاع رساني، آموزش و تحقيقات IT در اين اتحاديه بحث هاي تخصصي مربوط به صادركنندگان و توليدكنندگان را مورد بررسي قرار مي دهند. وي از اجراي طرح جامع اطلاعات صادرات و واردات مبلمان با همكاري سازمان توسعه تجارت خبر داد و گفت: علاوه بر اين طرح مديريت زنجيره تامين شامل تامين مواد اوليه، طراحي و توليد و توزيع نيز براي اين صنعت در حال طراحي است.

رييس اتحاديه صادركنندگان مبلمان منزل و اداري و دكوراسيون نيز با انتقاد از عملكرد اتاق ايران در مقابل اتحاديه ها و تشكل هاي زير مجموعه خود گفت: متاسفانه اتاق ايران و تشكل ها دو گروه از بخش خصوصي هستند كه دور هم نشسته اند و قادر به حل مشكلات نيز نيستند، چرا كه دولت حتي در پذيرش اتاق بازرگاني يا اعمال نظرات بخش خصوصي دچار ترديد است و واقعيت آن است كه اتاق عملكرد خاصي را به تشكل ها نشان نداده است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا