اخبار فرش ماشینی

اخبار اقتصادي : کاهش 10 درصدي صادرات دوبي به ايران ‏

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

اتاق بازرگاني و صنعت دوبي اعلام کرد: صادرات دوبي به ايران طي ماه آرويل به بيش از 8/3 ميليارد درهم رسيده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 10 درصد افت داشته است.
به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران (‏econews.ir‏)، ميزان کل صادرات دوبي طي ماه گذشته به بيش از 8/16 ميليارد درهم رسيده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش داشته است .‏

ارزش صادرات دوبي در مدت مشابه سال قبل به 7/18 ميليارد درهم رسيده بود . کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس بزرگترين مقصد کالاهاي صادراتي دوبي به شمار مي روند . بيش از 1/8 ميليارد درهم از صادرات دوبي مربوط به کشورهاي عربي بوده است که اين رقم 48 درصد کل صادرات دوبي را شامل مي شود . ارزش صادرات دوبي به کشورهاي عربي نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد کاهش داشته است .
ميزان صادرات دوبي به عربستان نيز با 17 درصد افت روبرو شده است. بر اساس اين گزارش ميزان صادرات دوبي به بحرين با رشد 13 درصدي و صادرات به منطقه آزاد امارات با رشد 7 درصدي روبرو شده است .
ميزان صادرات دوبي به کويت و عمان نيز به ترتيب به 882 و 510 ميليون درهم رسيده است . ميزان صادرات دوبي به کشورهاي غير عربي نيز در اين مدت با 7 درصد کاهش به 4/7ميليارد درهم رسيده است . اين رقم در مدت مشابه سال قبل به 8 ميليارد درهم رسيده بود .

بر اين اساس صادرات دوبي به ايران طي ماه آرويل به بيش از 8/3 ميليارد درهم رسيده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 10 درصد افت داشته است .‏ايران همچنان بزرگترين بازار صادراتي غير عربي دوبي به شمار مي رود .
صادرات دوبي به ايران در مدت مشابه سال قبل به بيش از 3/4 ميليارد درهم رسيده بود . ميزان صادرات دوبي به هند نيز از 537 ميليون درهم به بيش از 557 ميليون درهم افزايش داشته است .  بر اين اساس ميزان کل صادرات دوبي طي سه ماه نخست 2010 با 6/6 ميليارد درهم افزايش به 8/50 ميليارد درهم رسيده است. ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا