اخبار نساجی

اصلاح پول ملي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

بانك مركزي اطلاعيه شماره يك خود را درباره طرح «اصلاح پول ملي» منتشر كرد. بر اساس اين اطلاعيه در نخستين گام وب سايت «طرح اصلاح پول ملي» از روز شنبه راه‌اندازي مي‌شود تا عموم مردم ديدگاه‌هاي خود را در اين زمينه ارائه كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)‌ متن كامل اين اطلاعيه به شرح زير است: “با استعانت از درگاه حضرت دوست و در آستانه نيمه شعبان، ميلاد فرخنده منجي عالم بشريت حضرت ولي عصر (عج) وب سايت «طرح اصلاح پول ملي» به نشاني: Reform.cbi.ir راس ساعت 12 روز شنبه مورخ 25 تير 90 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني بانک مرکزي فعاليت خود را آغاز خواهد کرد.

اين سايت در راستاي اطلاع رساني دقيق، شفاف و علمي به صاحب‌نظران اقتصادي، رسانه‌هاي گروهي و عامه مردم شکل گرفته است. از ديگر اهداف شگل‌گيري اين سايت مي‌توان به فراهم آوردن بستر مطالعاتي و تحقيقاتي مناسب براي صاحبنظران و پژوهشگران عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، طرح سئوالات و ديدگاه‌ها و نيز انجام نظرسنجي‌هاي مختلف اشاره کرد.

بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در خصوص اصلاح پول ملي به عنوان يکي از محورهاي طرح تحول اقتصادي در 24 ماه گذشته موضوع را از جوانب مختلف تحت بررسي‌هاي کارشناسانه قرار داد.
در اين راستا، در جلسه روز يکشنبه 19 تيرماه هيات دولت، رييس‌کل بانک مرکزي به همراه معاون اقتصادي بانک، گزارشي از نتايج بررسي‌هاي بانک مرکزي ارائه کرد و پس از آن سوالات و ملاحظات مطرح شده از سوي اعضاي هيات دولت از سوي رييس کل بانک مرکزي توضيح داده شد.
در اين جلسه اشاره شد طرح در افق زماني منطقي قابليت اجرايي دارد و البته از الزامات توفيق آن، اطلاع رساني کافي، آشنا ساختن افکار عمومي با ابعاد مختلف طرح و ارائه آموزش‌هاي مکفي است. در ضمن اشاره شد که بانک مرکزي آمادگي لازم در ابعاد فني و عملياتي را کسب کرده و قادر است در زمان مقتضي، اقدامات اجرايي مورد نياز را انجام دهد.

در بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، ستاد اجرايي ناظر بر طرح اصلاح پول ملي تحت نظر معاون اقتصادي که با حکم رياست کل بانک، مسئوليت اجراي طرح را برعهده گرفته‌اند، تشکيل شده است.
اين ستاد از ماه‌ها قبل به طور مستمر و منظم جلسات هفتگي برگزار کرده و جنبه‌هاي گوناگون طرح از قبيل حوزه‌هاي اقتصادي، حقوقي، حسابداري، فن‌آوري اطلاعات، روابط عمومي و غيره مورد بررسي و تحليل موشکافانه دقيق واقع شده است. در اين راستا و با هدف اطلاع‌رساني و آگاه ساختن افکار عمومي، پايگاه اطلاع رساني “طرح اصلاح پول ملي” طراحي شده که داراي قابليت‌هاي ارائه مقالات تخصصي، انجام نظرسنجي‌هاي عمومي و تخصصي، پرسش و پاسخ، تالار گفت‌وگو و نظاير آن است.

متعاقب ارائه گزارش مبسوط بانک مرکزي در زمينه اقدامات انجام شده درخصوص اصلاح پول ملي در جلسه هيات دولت، دولت ضمن تقدير از گزارش مذکور و تاييد مفاد کلي آن با حذف چهار صفر از پول ملي و درنظر گرفتن واحدپول فرعي در کنار واحد پول اصلي موافقت کرد و مقرر شد پايگاه مزبور هرچه سريع تر رونمايي شود تا هموطنان بتوانند ضمن استفاده از مطالب آن، سوالات و نظرات خود را با مسئولان درميان بگذارند.
همچنين تاکيد شد به موازات اخذ نظرات آحاد جامعه طي نظر‌سنجي‌هاي مختلفي که در اين پايگاه انجام مي‌شود، گزارش‌هاي تحليلي براساس نتايج همه پرسي ها تهيه و در حوزه سياستگذاري‌هاي مربوطه مورد استفاده قرار گيرد.
علاوه برآن، مقرر شد پيش نويس لايحه اصلاح پول ملي در کارگروه تحولات اقتصادي مطرح و پس از نهايي شدن به مجلس شوراي اسلامي ارسال شود
خبرگزاري دانشجويان ايران – تهران

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا