اخبار نساجی

افزایش اخراج کارگران در پایان سال

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

افزایش اخراج کارگران در پایان سال

 

نماینده کارفرمایان در شورای عالی اشتغال با اعلام افزایش اخراج کارگران در پایان سال گفت درخوش بینانه ترین حالت نرخ بیکاری ظرف یک سال گذشته دو برابر شده است و بیش از 50 درصد نیروی کار فعال کشور در شرایط بیکاری قرار دارند.

به گزارش ایلنا  محمد عطاردیان با اعلام این اخبار گفت  در پی تداوم رکود در واحدهای تولیدی نرخ بیکاری به بیش از 31 درصد در پایان سال افزایش یافته است.

وی خواستار اعلام نرخ بیکاری واقعی ازسوی دولت شد و گفت: با وضعیت بحرانی که در واحدهای تولیدی به دلیل عدم پرداخت یارانه بخش تولید ایجاد شده است، چطور می‌توان انتظار کاهش نرخ بیکاری را داشت.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

دبیر کانون عالی انجمن صنفی کارفرمایان یاد آور شد: درخوش بینانه‌ترین حالت نرخ بیکاری ظرف یک سال گذشته دو برابر شده است، به گونه‌ای که بیش از 50 درصد نیروی کار فعال کشور در شرایط بیکاری قرار دارند.

این فعال کارفرمایی با انتقاد از نحوه محاسبه آمار نرخ بیکاری تصریح کرد: به فردی که در هفته دو ساعت کار می‌کند را نمی‌توان شاغل محسوب کرد.

عطاردیان افزود: برای پایین نشان دادن نرخ بیکاری از معیارهای غلط استفاده می‌شود و درنتیجه نرخ بیکاری اعلام شده غلط است.

او با تاکید بر این که هم اکنون نرخ بیکاری دچار ابهام و تردید است،‌ گفت:‌ با تغییر تعریف کار مشکل بیکاری در کشور حل نمی‌شود، اما نکته این است که با تمام این تعاریف نیز آمار دقیقی از تعداد بیکاران در کشور وجود ندارد.

عطاردیان افزود: چون آمار ورودی و خروجی به بازار کار به طور دقیق ثبت نمی‌شود به همین دلیل آمار نرخ بیکاری با عدد واقعی تفاوت زیادی دارد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا