اخبار نساجی

امسال بيمه 200 هزار بافنده كشور تكميل مي شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

زاهدان – رييس مركز ملي فرش ايران گفت: امسال با توجه به سياست هاي وزارت بازرگاني بيمه 200 هزار بافنده فرش دستباف كشور تكميل خواهد شد.

به گزارش ايرنا، ‘فيصل مرداسي’ روز پنجشنبه در دور سوم سفر هيات دولت به سيستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه تاكنون حدود 60 هزار بافنده فرش دستباف در كشور دفترچه بيمه تأمين اجتماعي دريافت كرده اند بيان داشت: اين ميزان در سال جاري به 200 هزار نفر افزايش پيدا مي كند.
وي گفت: مطالعه اقتصادي پيراموان يافتن راهكارهاي توليد، اشتغال و تجارت فرش در سيستان و بلوچستان يكي از برنامه هاي مركز ملي فرش ايران است.
رييس مركز ملي فرش ايران ادامه داد: در اين زمينه برنامه هايي با هدف آموزش منتهي به اشتغال در سيستان و بلوچستان اجرا خواهد شد.
وي در مورد كم و كيف اجرايي شدن بيمه قاليبافان سيستان و بلوچستان گفت: اين امر نيز در استان بخوبي صورت پذيرفته و تاكيدات لازم براي انجام آن به مسوولان داده شده است.
مرداسي در رابطه با فرش سيستان نيز گفت: سيستان منطقه بكر و توانمند در رابطه با توليد فرش است و با برنامه ريزي و كار بر روي طرح هاي اصيل، ‌سليقه يابي و توليد فرش با ارزش افزوده توسعه، توليد و تجارت فرش در منطقه رونق خواهد يافت

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا