اخبار نساجی

تغيير نگاه فارس از كشاورزي به صنعت حركتي مثبت است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رييس كميسيون صنعت و معدن مجلس:
تغيير نگاه فارس از كشاورزي به صنعت حركتي مثبت است

شيراز – رييس كميسيون صنعت و معدن مجلس شوراي اسلامي تغيير نگرش مردم و مسئولان استان فارس از كشاورزي به صنعت را بسيار محسوس خواند و گفت: اين تغيير نگاه را يك حركت مثبت ارزيابي مي كنيم.
تغيير نگاه فارس از كشاورزي به صنعت حركتي مثبت است

‘سيدحسين هاشمي’ در پايان سفر سه روزه اعضاي اين كميسيون به فارس و در حاشيه نشست با صنعتگران و تجار اين استان افزود: صنعتي شدن استان فارس بدان معنا نيست كه كشاورزي كنار زده مي شود و صنعت جايگزين آن مي شود بلكه كشاورزي از سنتي به صنعتي تبديل و در كنار آن صنعت توسعه بيش از پيش پيدا مي كند.
وي ادامه داد: نمايندگان عضو كميسيون صنعت و معدن از چند واحد صنعتي پيشگام و مرتبط با تجهيزات نفت، گاز و نيروگاهي در استان فارس نيز بازديد داشته اند كه آنها را بسيار موفق ارزيابي كردند.
هاشمي در خصوص صنايع الكترونيك نيز گفت: در اين موضوع شيراز سابقه طولاني دارد كه احيا مجدد و رساندن به جايگاه قبلي آن يك خواسته عمومي بود و كميسيون هم تلاش مي كند اين خواسته را پي گيري كند.
وي گفت: با توجه به سابقه اين موضوع و حضور نيروي انساني موجود نيازي به سرمايه گذاري و جذب نيروي انساني جديد نيست.

رييس كميسيون صنعت و معدن مجلس شوراي اسلامي گفت: برخي از خواسته هاي صنعتگران استان يك سري منابع مالي بود كه قرار شد از طريق مديران شهرك هاي صنعتي و معاونين وزارت صنايع و معادن كه اين هيات را همراهي مي كردند پي گيري و تحقق پيدا كند.
هاشمي نگاه مديران استان به صنعت را مثبت ارزيابي و بيان كرد: بين سازمان صنايع و معادن، شهرك هاي صنعتي و سازمان بازرگاني استان وحدت بسيار خوبي مشاهده مي شود كه چنانچه با استانداري هماهنگيهاي لازم بعمل آيد فضا روز به روز وسيعتر و گسترده تر خواهد شد.
رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: براي اولين بار اين كميسيون تصميم گرفت به دليل وجود استعداد هاي موجود در استان تفاهمنامه اي بين استانداري، سازمان صنايع و معادن و اطاق بازرگاني صنايع و معادن فارس امضا شود.

وي در ادامه افزود: اين براي اولين بار بود كه بدليل نگاه جديد استان به بخش صنعت قول و قرارهايي بين كميسيون و مسئولين يك استان گذاشته مي شود.
هاشمي گفت: در اين سفر مسايلي مطرح شد كه در دو هفته آينده در نشستي با مسئولين مربوطه آخرين و ضعيت توليد و يارانه ها را مورد بررسي قرار خواهيم داد.ك/2

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا