اخبار نساجی

سهم صنعت نساجی از تولید ناخالص ملی افزایش می‌یابد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

اسلام پناه از برنامه ریزی این وزارتخانه برای ایجاد و ارتقاء بهترین مدل صنعت نساجی ،پوشاك و چرم كشور در جهت افزایش سهم آن در تولید ناخالص ملی خبرداد.

به گزارش سرویس اقتصادی برنا،”مهدی اسلام پناه” مدیركل صنایع نساجی و پوشاك وزارت صنایع‌ومعادن از برنامه ریزی این وزارتخانه برای ایجاد و ارتقاء بهترین مدل صنعت نساجی، پوشاك و چرم كشور در جهت افزایش سهم آن در تولید ناخالص ملی خبردادو اظهار داشت: صنعت نساجی، پوشاك و چرم كشور با نگاه به تدوین برنامه راهبردی تولید صادرات محور، به دنبال ایفای نقش خود در تولید ناخالص ملی است از این رو برای تحقق این هدف كلی، اهداف استراتژیك مختلفی را تعریف كرده است.

وی افزود: در این باره، می‌توان به مواردی همچون بازاریابی و توسعه صادرات كالاهایی با كیفیت در بازارهای خارجی و در وهله اول در بازارهای هدف اشاره كرد كه با بهره گیری از تكنیكهای پویا، مشتری محور و اطلاعات به روز و منطبق با استانداردهای جهانی به صادركنندگان، شرایط لازم را برای حضور در بازارهای صادراتی فراهم می‌كند.

اسلام پناه، ایجاد و ارتقاء زیرساخت های صنعتی و تجاری در حوزه صنعت نساجی، پوشاك و چرم برای افزایش پتانسیل صادراتی، تلاش برای در اختیار قرار دادن نهاده های مورد نیاز صادركنندگان با قیمتهایی كه درسطح بین المللی قابل رقابت باشند، همچنین ایجاد ساز وكارهایی كه صادركنندگان و واحدهای صنعتی بتوانند در همه فرآیندهای صادراتی به نحو مؤثری مورد حمایت واقع شوند را از دیگر اهداف تعیین شده ذكر كرد.

به گفته مدیركل صنایع نساجی و پوشاك وزارت صنایع‌ومعادن؛ تلاش در جهت بهبود فرصتهای دسترسی به بازار برای صادركنندگان و كمك به آنان برای افزایش سهمشان در چارچوب روابط تجاری دوجانبه و چندجانبه، ایجاد ساختارها یا فراهم كردن شرایطی كه هماهنگی بیشتری بین بخش خصوصی و بخش عمومی بوجود آید نیز بخش دیگری از اقداماتی است كه صورت گرفته است.

وی تصریح كرد: در راستای تحقق این اهداف، جلسات و هماهنگی های بسیاری با سازمانها و ارگانهای مختلف، تشكلها وانجمنهای مرتبط با صنعت نساجی و پوشاك و متخصصین امر صورت گرفت كه نتایج قابل قبولی را برجای گذاشته است

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا