اخبار فرش ماشینی

فشار زياد به واحدهاي توليدي براي کاهش قيمتها صوري است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مديرکل صنايع نساجي و پوشاک وزارت صنايع و معادن گفت: قيمتها به حال تعادل رسيده و وارد آوردن فشار بيش از اين حد به واحدهاي توليدي براي کاهش قيمتها صوري است.‏
به گزارش خبرنگاران  به نقل از وزارت صنايع و معادن، گلنار نصراللهي افزود: رونق واحدهاي توليدي فعال در صنعت در کاهش قيمت تمام شده توليدات موثر است و هم اکنون وضعيت قيمتي کالاهاي نساجي در بازارها به تعادل کامل رسيده است.

وي تصريح کرد: به علت فشاري که از طرف واردات محصولات روي اين صنعت وجود دارد، اصولا کاهش قيمتها براي جذب بيشتر مصرف کنندگان از مهم ترين خواسته واحدهاي توليدي است اما آنچه اکنون در بازار نساجي وجود دارد، تقريبا کف قيمت است.

مديرکل صنايع نساجي و پوشاک وزارت صنايع و معادن گفت: آمارها نشان مي دهد هم اکنون حتي قيمتهاي مواد اوليه کمي در حال افزايش است و اين امر حاکي از آن است که قيمتها به حال تعادل رسيده و وارد آوردن فشار بيش از اين حد به واحدهاي توليدي براي کاهش قيمتها صوري است.
نصراللهي با اشاره به اينکه قيمتهاي جهاني نساجي نيز هم اکنون درحال تثبيت شدن است خاطرنشان کرد: در هفته اخير حتي قيمت برخي مواد اوليه تا حدودي افزايش يافته است، بنابراين فشار براي کاهش بيش از حد قيمتها، کمبود نقدينگي در واحدهاي نساجي، عدم گردش کار، بيکاري کارگران، خروج واحدها از چرخه توليد و کاهش عرضه کالا شده و در نتيجه افزايش قيمتها را به دنبال خواهد داشت.
وي افزود: شاخصها در اين صنعت نشان مي‌دهد که توليدکنندگان نتوانسته اند به اندازه بالا رفتن قيمت مواد اوليه، قيمت فروش محصولات خود را افزايش دهند و با وجود آنکه اين کاهش قيمتها به نفع صنايع نساجي است و واحدهاي توليدي از آن استقبال مي‌کنند، اما کاهش قيمتها حد و مرز مشخصي دارد و کاهش بيش از اين حد بعيد است.

مديرکل صنايع نساجي و پوشاک وزارت صنايع و معادن توضيح داد:‌ از آنجا که هم اکنون وضعيت قيمتي کالاهاي نساجي در بازار به تعادل کامل رسيده و قيمت هاي موجود اکنون کف قيمت است، از ديد کارشناسان زمان حاضر بهترين زمان براي خريد تلقي مي شود.‏
منبع: خبرگزاري مهر‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا