اخبار فرش ماشینی

نمايندگان وزارتخانه هاي صنايع كشاورزي قول پرداخت يارانه پنبه را دادند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نمايندگان وزارتخانه هاي صنايع و معادن و جهاد كشاورزي متعهد شدند كه يارانه پنبه تصويبي هيات دولت به زودي پرداخت شود.
مهندس جمشيد بصيري ، دبير انجمن صنايع نساجي ايران – در گفت  و گو با ايسنا ، با بيان اين مطلب افزود : معاون صنايع و اقتصادي وزير صنايع و معادن به تازگي در حضور نمايندگان پنبه پاك كن ها و كارخانه هاي ريسندگي كشور به همراه نمايندگان وزارت جهاد كشاورزي قول داد كه يارانه پنبه به زودي به كشاورزان پرداخت شود .
وي ادامه داد: هيات دولت در مهر ماه سال جاري تصويب كرد براي كمك به كشاورزان و صنعت نساجي، بابت هر كيلو پنبه 180 تومان به كشاورزان يارانه پرداخت شود .
دبير انجمن صنايع خاطر نشان كرد : در صورت پرداخت يارانه پنبه ، قيمت پنبه داخلي به قيمت جهاني كاهش يافته و ديگر نيازي به واردات پنبه نخواهيم داشت .

وي افزود : در آن صورت كارخانه هاي داخلي تمام پنبه مورد نياز را از داخل خريداري كرده و با توليد نخ ، آن را به مصرف كننده بعدي كه كارخانه هاي ريسندگي ، بافندگي و امثال آن ها هستند ، عرضه خواهند كرد .
دبير انجمن صنايع نساجي با بيان اين كه پرداخت يارانه پنبه و اجراي اين فرايند نقش بسيار مهمي در كاهش قيمت تمام شده محصولات نساجي خواهد داشت تصريح كرد : در حال حاضر پنبه داخلي گران تر از پنبه وارداتي است ، ضمن آن كه ضايعات پنبه داخل 17 تا 18 در صد ، اما ضايعات پنبه وارداتي دو تا سه درصد است .
وي افزود : در حال حاضر پنبه وارداتي به صورت خالص فروخته مي شود ، در حالي كه پنبه داخلي به صورت ناخالص و به همراه وزن گوني و سيم بسته بندي فروخته ميشود .

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا