اخبار نساجی

پاتك حملات وسيع اقتصادي امروز استكبار ،جهاد اقتصادي است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

سبزوار- نماينده مردم شهرستان هاي سبزوار ، جوين ، جغتاي و خوشاب در مجلس شوراي اسلامي گفت:پاتك حملات وسيع اقتصادي امروز استكبار با جهاد اقتصادي است كه مقام معظم رهبري بر آن تاكيد كردند.
پاتك حملات وسيع اقتصادي امروز استكبار ،جهاد اقتصادي است
‘محمد رضا محسني ثاني’ پنجشنبه شب در جمع شماري از مسوولان سبزوار، حضور نمايندگان مجلس در محضر مقام معظم رهبري به مناسبت سالروز مجلس را مورد اشاره قرار داد و افزود: دراين ديدار يكي از توصيه هاي مهم ايشان در مورد جهاد اقتصادي بود.

وي اظهارداشت: مقام معظم رهبري با توجه به اينكه تمركز استعمار بر مساله اقتصادي ما شدت بيشتري گرفته و بيش از هر زمان ديگري براي فلج كردن نظام و دولت تلاش مي كند فرمان جهاد اقتصادي را مطرح كردند.
وي با بيان اينكه امروز تمركز دشمن حتي بيش از مسائل فرهنگي و هجمه فرهنگي و غيره بر مسائل اقتصادي قرار گرفته، هدف دشمن را نااميد كردن مردم و تحت الشعاع قرار دادن چرخه رو به سرعت اقتصادي كشور عنوان كرد.
وي بيان كرد: همچنانكه در دوران جنگ تحميلي از تمام توان خود مايه گذاشتيم در اين جنگ اقتصادي نيز بايد با استفاده از تمام توان خود ظرفيت اقتصادي خود را به اندازه اي بالا ببريم كه به اهداف برنامه و چشم انداز 20 ساله كشور رسيده و در اين جنگ پيروز شويم .

عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي توصيه جدي بر عدم اختلاف و ايجاد تشت در بين مردم را يكي ديگر از تاكيدات مقام معظم رهبري به ويژه به دستگاه هاي مديريت كشور ذكر كرد.
وي گفت:سازگاري و وفق و مدارا در درون مجلس و با مجموعه نظام در دستور جدي مجلس قرار گرفته است.
محسني ثاني افزود: بر همين اساس مجلس در چهارشنبه گذشته با تشكيل وزارت امور زير بنايي و ارتباطات با ادغام سه وزارتخانه مسكن و شهرسازي ، راه و ترابري و ارتباطات و فناوري اطلاعات موافقت كرد.
وي علت ادغام اين سه وزارتخانه در وزارت امور زير بنايي و ارتباطات را بعد زير بنايي آنها عنوان كرد و گفت: وزارت راه و ترابري در حوزه فيزيكي و كليه شئونات مربوط به حمل و نقل زميني ، هوايي ، دريايي ، روستايي و وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در عرصه مجازي وزارتخانه هايي زير بنايي هستند.
وي در مورد وزارت مسكن و شهرسازي نيز گفت: به جز حوزه مسكن كه تصدي گري است بقيه قسمت ها مثل شهرسازي امر حاكميتي مي تواند باشد.
اين نماينده مجلس با اشاره به اينكه بر اساس برنامه چهارم توسعه دولت بايد حجم گسترده خود را كاهش مي داد ، افزود: ادغام سازمان تربيت بدني و جوانان بر همين اساس در لحظات آخر اين برنامه انجام شد.
وي گفت: در دو ساله نخست برنامه پنجم توسعه نيز بايد 21 وزارتخانه به 17 وزارتخانه كاهش يابد كه در حال حاضر سه وزارتخانه با هم ادغام شدند.

ديگر نماينده مردم شهرستان هاي سبزوار ، جوين ، جغتاي و خوشاب در مجلس شوراي اسلامي هم با اشاره به توصيه رهبري مبني بر نپرداختن به مسائل حاشيه اي، گفت: مسائل اصلي ما استقلال و عزت كشور ، مسائل جهان اسلام و مسائل آمريكا و اسرائيل است كه نبايد از آن غفلت كنيم.
‘ علي بروغني’ با بيان اينكه مسائلي را كه دشمنان مطرح مي كنند براي درگير كردن ما در درون است، افزود: بايد همواره ابتكار عمل را درمقابل توطئه دشمنان حفظ كنيم و مواضع ابتكار عملي مواضع خط حزب الله است.
وي با اشاره به ديگر فرمايشات مقام معظم رهبري روحيه جهادي ، نپرداختن به مسائل حاشيه اي، معنويت و وحدت را چهار الزام درمورد تحقق جهاد اقتصادي عنوان كرد و گفت: با وجود معنويت ديگر الزامات را نيز خواهيم داشت.
وي تقويت تقواي جمعي در هر تشكيلاتي و حاكم كردن اصل خدا ناظري براي خود كنترلي را هم در راستاي توصيه هاي مقام معظم رهبري در ديدار با نمايندگان مجلس ضروري دانست .

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا