فرش اتاق کودک

جدیدترین طرح‌های فرش اتاق کودک

فرش اتاق کودک یکی از مهم ترین قسمت های دکوراسیون اتاق کودک است و  تکنیک های خاص خود را برای انتخاب دارد فرش این  اتاق به دلیل اینکه مقطع مهمی از زندگی وی در آن رقم میخورد تفاوت های اساسی با خرید فرش های معمولی دارد. برای این  انتخاب حساس و دقیق بودن امری ضروریست زیرا در سلامت کودک عزیزتان نقش مهمی را ایفا میکند. طرح های مختلفی برای انتخاب وجود دارد که میتواند برای کودک دلبندتان جنبه ی آموزشی نیز به همراه داشته باشد. فرش اتاق کودک جزو مهم ترین وسیله اتاق وی  است که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد ،که باید تمامی نکات مهم آن از جمله نرم و بدون پُرز بودن،کیفیت، جنس، ضد آلرژ ی بودن  مدل و همخوانی داشتن با دکوراسیون اتاق  (دختر یا پسر بودن کودک) در نظر گرفته شود. ما در ادامه به صورت کامل این نکات را شرح می دهیم:   

ویژگی های فرش اتاق کودک

برای انتخابی بهتر به موارد زیر دقت کنید :

۱.ضد حساسیت و آلرژی بودن

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کرد ضد حساسیت و آلرژی بودن این فرش است. به دلیل حساس بودن و عدم مقاومت بدنی بالا آن ها بیشتر در معرض خطرات تنفسی و انواع بیماری ها هستند.

۲.لطیف و نرم بودن

پوست کودکان بسیار لطیف میباشد و باید فرشی انتخاب کنید که با بازی کردن کودک و فعا لیتش روی آن پوست کودک عزیزتان آسیب نبیند.

فرش اتاق کودک

۳.قابل شستشو

کودکان شما همانند شما از وسایل اتاقشان استفاده نمیکنند و مراقب تمیزی و پاکیزگی محیط پیرامون خود نیستند باید فرشی را انتخاب کنید که براحتی قابل شستشو باشد و اگر لک و کثیفی بواسطه کودکان ایجاد شد دغدغه ی و نگرانی برای تمیز کردن آن نداشته باشید.

۴.استفاده از رنگبندی متناسب با اتاق

کودکان با محیط اطراف خود انس میگیرند و با آن زندگی میکنند انتخاب طرح و رنگبندی متناسب با روحیات کودکان یکی دیگر از نکاتی است که والدین باید به آن دقت کنند که بتوانند احساس خوشایندی برای کودکان خود در اتاقشان ایجاد کنند.

۵.متناسب با حنسیت کودک

چیدمان اتاق کودک با توجه به جنسیت کودک متفاوت است این فرق تنها در رنگبندی نیست.مدل ، طرح و حتی نوع چیدمان در این زمینه میتواند موثر باشد . غالبا برای  دختران رنگهای گرم و برای پسران رنگ های سرد درنظر گرفته میشود.

۶.بدون پرز ،ضد لک و چروک

از نکات مهمی که باید به آن توجه کرد سه ویژگی مهم ضد لک و چروک بودن فرش ،کیفیت بسیار بالا و بدون پرز بودن میباشد . که هرکدام نشانه ای بر کیفیت  بالای فرش است.

نکات مهم برای خرید فرش اتاق کودک

جنس این فرش برای انتخاب آن تنوع فراوانی از طرح و رنگ وجود دارد .اما بهتر است قبل از هر چیزی جنس فرش در نظر گرفته شود. فرش کودک جزو دسته بندی فرش های فانتزی میباشد که در میان آنها فرش های پرُز بلند نیز دیده میشود.

فرش های پُرز بلند انتخاب مناسبی برای اتاق کودک نیست زیرا میان پُرزهای آن محل خوبی برای تجمع آلودگی و رشد میکروب است .فرش انتخابی شما باید تراکم و استقامت بالا داشته باشد .خرید جنس نامرغوب باعث میشود فرش بسیار سریع ظاهر خود را از دست بدهد .یکی از علل آلودگی فرش ریشه ها هستند بهتر است مدلی انتخاب شود که اطراف آن ریشه نداشته باشد.

جنس فرش انتخابی بهتر است از الیاف اکرولیک ،پُلی پرو پلین هیت ست شده ،و یا کُلاریس با تراکم بالا باشد.

فرش اتاق کودکان

رنگ فرش

رنگ فرش اتاق باید با جنسیت کودک و رنگ دکوراسیون اتاق همخوانی داشته باشد .رنگ پرده،سرویس خواب، کمد، عروسک ها و… در نظر گرفته شود. انتخاب رنگهای  شاد احساس راحتی را به کودک منتقل میکنند . خانواده‌ها غالبا برای فرش کودک پسرانه رنگ های سرد مانند خاکستری (فیلی )، زرشکی،آبی و برای فرش کودک دخترانه، رنگ های گرم مانند صورتی، نارنجی، قرمز و بنفش را در نظر میگیرند.

.farshekodak_fino.jpg

اولویت های خرید فرش اتاق فرزندمان

توجه و اهمیت به جنس نخ استفاده شده در فرش وانتخاب بهترین نخ، تا در کودکان از بروز حساسیت جلوگیری شود . عدم انتخاب فرش های پرز بلند بدلیل تجمع آلودگی و استفاده از الیاف نامرغوب که برای سلامتی کودکان مضر میباشد .فرش اتاق کودک باید تمامی کف اتاق کودک را بپوشاند و بهتر است  کمی از دیوار و کمد و وسایل فاصله داشته باشد.

فرش انتخابی کمی ضخامت داشته باشد به این جهت که فرش های نازک سرما را از کف زمین به پاها و بدن کودک دلبندتان منتقل میکند و همین امر ممکن است باعث سرما خوردگی کودکتان شود.

کلام آخر ….

اینکه تنها یک فرش فانتزی یا عروسکی و کارتونی برای اتاق کودک انتخاب کنیم کافی نیست .فرش یکی از عوامل مهم و تاثیر گذارچه در سلامت جسمی و چه در سلامت روحی و شادابی کودک شماست .اوقرار است زمان زیادی در طول روز را  روی آن به بازی و فعالیت بگذراند .کودک روی آن حرکت  میکند ،بازی میکند  و فرش با پوست او در ارتباط است بنابراین ممکن است مواد غذایی و یا  اسباب بازی های افتاده روی آن را دردهان خود بگذارد .پس با توجه  به نکات ذکر شده  و در نظر گرفتن تمامی جوانب سعی کنید در لحظه ی خرید فرش برای اتاق کودکتان انتخاب درست و آگاهانه ای داشته باشید تا علاوه بر زیبایی  اتاق کودکتان از سلامت او نیز محافظت شود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد.  

منبع: فینو

دکمه بازگشت به بالا
×