اخبار نساجی

تداوم ممنوعیت واردات، نرخ دلار را به 1600 تومان کاهش می دهد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تداوم ممنوعیت واردات، نرخ دلار را به 1600 تومان کاهش می دهد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قانون ممنوعیت واردات برخی کالاها به درستی اعمال شود نرخ دلار به کمتر از 1600 تومان خواهد رسید.

به گزارش ایرنا از ستاد خبری نمایشگاه مبلمان، ˈارسلان فتحی پورˈ روز دوشنبه در نشست هم اندیشی نمایشگاه مبلمان گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری به عنوان سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی قوانین باید در مسیر حمایت واقعی از تولید ایرانی باشد.

وی افزود: چنانچه قانونی تدوین و تنظیم شده اما به درستی اجرا نشود ، کشور دچار مشکل خواهد شد .

فتحی پور با اشاره به اینکه هم اکنون اصلاح قانون مالیاتی در دست تهیه نمایندگان خانه ملت است ، اظهار داشت: روز گذشته کلیات این قانون رای آورد و از امروز تدوین و اصلاح آن آغاز می شود.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وی ادامه داد: در تهیه و تنظیم این قانون از نظر و مشورت فعالان بخش خصوصی و اقتصادی کشور بهره مند خواهیم شد تا این قانون نیز در مسیر حمایت از تولید ملی قرار گیرد.

فتحی پور با بیان اینکه لایحه جدید مالیاتی به هیچ وجه ترمزی برای تولید کشور نیست ، اظهار داشت: بایستی تمام دغدغه کشور از قانونگذاری و اجرای قانون با محوریت توسعه و حمایت از تولید ملی پیش رفته و انجام شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با اظهار خرسندی از ممنوعیت واردات برخی کالاها به کشور گفت: در شرایط فعلی باید به جای واردات کالاهای غیرضروری ارز موجود را به واحدهای تولیدی و صنعتی اختصاص دهیم تا علاوه بر حمایت از تولید ملی زمینه ارزآوری بیشتر را به کشور فراهم کنیم.

وی همچنین به فعالیت تولیدکنندگان مصنوعات طلا و جواهر و نیز مبلمان اشاره کرد و گفت: چنانچه این دو صنف یعنی اتحادیه طلا و جواهر و نیز مبلمان در کشور فعال بمانند به یقین درآمد کشور از این دو بخش به اندازه درآمد حاصل از فروش نفت ایران خواهد بود.

وی همچنین اجرای دقیق اصل 44 قانون اساسی را خواستار شد و گفت: در شرایط فعلی تنها نجات دهنده کشور از مشکلات اقتصادی و نیز شکستن تحریم ها فعالیت بخش خصوصی است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا