اخبار فرش ماشینیاسلاید شوجذاب‌ترین‌هانساجی و مردم

خريد فرش، چرا باید در محیط کار و زندگی خود فرش پهن کنیم؟

فرش بیشتر ... استرس کمتر !!!

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

خريد فرش

خريد فرش: فرش از نوعي كه باشد چه ماشيني و چه دستباف يك عنصر جدايي ناپذير در دكوراسيون داخلي و محيط كار و زندگي است، كفپوش هاي نساجي مانند فرش و موكت در محيط هاي مسكوني اداري ، تجاري ، هتل ها و …نقش تعيين كننده اي دارند.
در اين مقاله قصد داريم به تنها دو مورد از ويژگي هاي مهم فرش و كفپوش اشاره كنيم كه عبارتند از خاصيت آكوستيك فرش و تاثير نقش و رنگ فرش بر محيط كار و زندگي ما.
در دنياي شلوغ امروز كه همواره تكاپو و درگيري در آن بيشتر و بيشتر مي شود سر و صدا و آلودگي هاي صوتي از فاكتورهاي مهم استرس زا در انسانها به شمار مي رود.
فرش ها مي توانند تا حد زيادي فركانس هاي زايد را حذف كرده و از حالت اكو و پخش صدا در محيط بكاهند.
گوش ما هرگز نمي خوابد و هفت روز هفته و ٢٤ ساعت بيدار و آماده دريافت صداهاي اطراف است.
سر و صدا علاوه بر ايجاد استرس در انسان از ميزان تمركز حواس افراد نيز مي كاهد. نتايج يك تحقيق در مركز مهندسي آلمان نشان مي دهد كه سر و صدا مي تواند ٢٠ تا ٣٠ درصد از تمركز افراد بكاهد.
استفاده از فرش ها خاصيت آكوستيك به محيط اتاق مي دهد و حتي در ادرات و مراكز تجاري و هتل ها اين امر اهميت بيشتري مي يابد به همين دليل معمولا در اين مكان ها در هنگام خرید فرش از فرش هاي تافتينگ وال تو وال يا ديوار به ديوار استفاده مي كنند تا پخش صدا و انعكاس آن را به حداقل رسانده و محيطي آرام و با تمركز بالا براي كاركنان و مسافرين فراهم آورد. يكي از مهمترين صداها در مراكز نامبرده شده صداي پاي كاركنان ، مراجعين ، مسافرين و … است كه حذف آن بسيار مهم است.
حتي اگر خانه پر از آرامش و سكوتي داريد نيز بايد از فرش ها تشكر كنيد.
خريد فرش - فرش تافتینگ اداری
خريد فرش – فرش تافتینگ اداری
امروزه فرش هايي كه با تكنولوژي هاي روز دنيا توليد مي شوند و از الياف مناسب مانند نايلون در آن استفاده مي شود علاوه بر خاصيت آكوستيك مي توانند در سلامت هواي اتاق نيز موثر باشند كه در مقاله اي جدا به اين مساله مي پردازيم،
امروزه توليدكنندگان فرش در اروپا و آمريكا به توليد فرش هاي سبز و پايدار كه فاقد هرگونه آسيب و خطر براي محيط زيست نيز مي باشند روي آورده اند و فرش هايي با قابليت بازيافت ١٠٠ درصد از جنس نايلون توليد مي كنند كه فاقد هرگونه مواد شيميايي مانند لاتكس و … هستند، اين فرش ها با نخ هايي با تكنولوژي پيشرفته با نام تجاري ECONYL توليد و به بازار عرضه ميشوند.
مساله دومي كه فرش را براي همه ما در جايگاه خاصي در دكوراسيون منزل و محل كار قرارداده همان بحث طرح و رنگ و نقشه فرش است كه هم به محيط رنگ و لعاب تازه اي مي دهد و هم محيط را با توجه به نياز ما كاربردي مي كند. فرش و كفپوش هاي نساجي در حال حاضر در بي نهايت رنگ و طرح و نقشه در بازار موجود هستند و مي توانند بيش از هر زمان ديگري در زيبايي محل كار و زندگي ما موثر واقع شوند.
طراحان داخلي حرفه اي به خوبي از فرش و كفپوش ها در ايجاد محيطي متفاوت و كاربردي استفاده مي كنند. رنگ اتاق و مبلمان و پرده، رنگ سرد و گرم ،. ميزان رفت و آمد در محيط، دوام و مقاومت، ميزان آلودگي و گرد و خاك ، نور و … از عوامل مهمي هستند كه طراحان داخلي و همه ما در هنگام انتخاب فرش به آن توجه مي كنيم.
در مقالات بعدي در مجله و وب سايت مجله كهن به ساير ابعاد و ويژگي هاي مهم فرش ها و فوت و فن های خرید فرش خواهيم پرداخت كه هر كسي را مجاب به خرید فرش خواهد كرد تا در خانه و محل كار خود از اين محصول بي نظير استفاده كند.
 خريد فرش - فرش تافتینگ خانگیخريد فرش – فرش تافتینگ خانگی
————————————————————————————
تحریریه مجله نساجی کهن

ارسال مقالات و ترجه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین اخبار و رویدادهای نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید
[instagram-feed]

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا