اخبار فرش ماشینیاسلاید شو

صادرات نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال پایدار شهرستان آران و بیدگل دارد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه همایش توسعه صادرات فرش ماشینی و در جمع مسئولان و صنعتگران این حوزه تلاش ها و خدمات صنعتگران شهرستان آران و بیدگل را در پویایی اقتصادی، تثبیت اشتغال و کارآفرینی و تحقق رونق تولید ستودنی دانست.
دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه همایش توسعه صادرات فرش ماشینی و در جمع مسئولان و صنعتگران این حوزه تلاش ها و خدمات صنعتگران شهرستان آران و بیدگل را در پویایی اقتصادی، تثبیت اشتغال و کارآفرینی و تحقق رونق تولید ستودنی دانست و گفت: شهرستان آران و بیدگل با تولید سالانه ۵۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در رتبه نخست تولید فرش کشور و رتبه دوم تولید فرش ماشینی جهان پس از غازی عنتب ترکیه قرار دارد.
وی با اشاره به حمایت دولت از صنعت فرش ماشینی در حوزه های ارز، واردات مواد اولیه و صادرات محصول عنوان کرد: فعالیت ۸۱۰ واحد صنعتی و اشتغال ۲۰ هزار نفر در واحدهای صنعتی و نیز صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد توانسته است نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال پایدار شهرستان آران و بیدگل ایفا کند.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل توسعه صادرات را در ایجاد اشتغال و افزایش رفاه مردم ایران و این شهرستان کلیدی و تاثیرگذار خواند و بیان داشت: با افزایش تولید و صادارات، زمینه برای توسعه پایدار این شهرستان فراهم تر می شود.
وی بیان کرد: اگر صنعت، دانش بنیان و پژوهش محور باشد، می تواند اقتصادی هوشمند را شکل دهد که دیگر اقتصاد دولتی و رانتی جایی نخواهد داشت و از نوسان های بازار هم تاثیری نخواهد گرفت که مجموع اینها می تواند به توسعه پایدار شهرستان آران و بیدگل منجر شود.
دکتر بایبوردی افزود: باید در زمینه رونق هر چه بیشتر صنعت فرش ماشینی و کاهش تبعات نوسان ها و تهدیدها نیز به استفاده از شرکت های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت دانش آموختگان دانشگاهی روی بیاوریم.
وی ضمن تقدیر از ۹ صادرکننده برتر شهرستان آران و بیدگل در تولید فرش ماشینی و فولاد گفت: کسب عنوان یک صادر کننده ملی، ۲ صادرکننده ممتاز استانی و ۶ صادر کننده نمونه استانی واحدهای تولیدی فرش ماشینی و صنعت فولاد این شهرستان نمایانگر تحقق شعار «رونق تولید» و صادرات غیر نفتی است.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با ابراز خرسندی از صادارات غیرنفتی ۱۵۰ میلیون دلاری صادرکنندگان این شهرستان گفت: مردم شهرستان آران و بیدگل اعتماد به نفس را جایگزین اعتماد به نفت کرده اند و این یکی از مزیتهای مردم این خطه کویری و تولیدپایه است.
گفتنی است همایش ملی توسعه صادرات فرش ماشینی، چالش ها و فرصت ها با حضور معاون وزیر صمت، مسئولان استان اصفهان و شهرستان های کاشان و آران و بیدگل، صنعتگران، بازرگانان و فعالان صنعت فرش ماشینی به میزبانی اتاق بازرگانی کاشان برپا شد و در پایان این همایش طی آیینی از واحدهای صنعتی نمونه کشوری و استانی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل تقدیر به عمل آمد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا