اخبار نساجی

آزاد شدن واردات پنبه با هدف حمايت از صنعت نساجي و پوشاك صورت گرفت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

با توجه به مصوبه هيئت وزيران كه واردات پنبه را از همه كشورهاي توليد كننده آزاد كرد پيش بيني مي‌شود اين امر در قيمت پنبه تاثيرگذار باشد.

ایلنا: آزاد شدن واردات پنبه در راستاي حمايت از توليدكنندگان داخلي صنعت نساجي و پوشاك صورت گرفت.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، مدير كل صنايع نساجي وپوشاك وزارت صنايع ومعادن در اين خصوص گفت: با توجه به آزاد شدن واردات پنبه، مشكل افزايش قيمت پنبه كه ناشي از بحران هاي بين المللي است كم تأثيرتر مي شود.
مهدي اسلام پناه افزود : با توجه به مصوبه هيئت وزيران كه واردات پنبه را از همه كشورهاي توليد كننده آزاد كرد پيش بيني مي‌شود اين امر در قيمت پنبه تاثيرگذار باشد.
وي با اشاره به مصوبه اخير واردات پنبه كه به استناد اصل 138 قانون اساسي هيئت وزيران صورت گرفت يادآور شد: براين اساس ، واردات پنبه از كشورهاي توليدكننده با ارائه گواهي بهداشت كشور مبدا و رعايت قرنطينه مجاز است.
اسلام پناه با بيان اينكه واردات پنبه از عوامل تعيين كننده قيمت نخ در سيستم ريسندگي پنبه اي است اضافه كرد: پس از مذاكرات و پيگيري هاي فراوان و حمايت هاي بي دريغ وزير صنايع و معادن و مديران و مسئولان مرتبط با وزارت بازرگاني، واردات پنبه آزاد شد و اميدواريم با تصويب اين مصوبه به توفيقات روز افزوني در اين زمينه دست يابيم.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا