اخبار فرش ماشینیگالری ویدئو

آغاز دوباره نمایشگاه دموتکس دبی با حضور فراگیر شرکت‌های ایرانی (ویدیو)

مصاحبه با آقای مهدی ضابطی مدیریت فرش ماهور

۱۰ دوره در نمایشگاه های دموتکس آلمان، ترکیه و دبی حضور داشتیم. اکثریت شرکت کننده ها در این نمایشگاه شرکت های ایرانی هستند. نمایشگاه دبی با یک فاصله ۱۳ ساله دوباره برگزار شد و اسقبال خوبی برخوردار بود و برخلاف نمایشگاه های دیگر که چهار روزه هستند این نمایشگاه سه روزه است.

فرصت بسیار مناسبی بود تا شرکت کنندگان ایرانی قدرت خود را به خریداران و دیگر تولیدکنندگان مخصوصا تولیدکنندگان ترک نشان بدهند. در دوره های قبلی شرایط تولیدکنندگان ایرانی از نظر تعداد شرکت کنندگان، متفاوت بودن محصول و قدرت با این دوره تفاوت داشت.

محصولات شرکت ماهور شامل فرش های ۱۲۰۰ شانه است و برای ارائه در چند پالت مختلف از استقبال خوبی در این نمایشگاه برخوردار بود. در نمایشگاه دموتکس خاورمیانه حضور شرکت کنندگان ترک کمرنگ بود. ترک ها به عنوان رقیب قدرتمند باید همیشه در کنار ما حضور داشته باشند، رقابت باعث رشد تولیدکنندگان ایرانی و شرکت کنندگان میشود.

شرکت کنندگان ایرانی در این نمایشگاه محصولات مختلفی با شانه های مختلف در زمینه فرش های مدرن و کلاسیک ارائه کردند که بیشتر محصولات فرش های کلاسیک است و امیدواریم در سال های آینده شرایط بهتری را شاهد باشیم. وجه تمایز تولیدکنندگان ایرانی فرش های کلاسیک با شانه بالا است.

در زمینه صادرات فرش، درآمد تولید کنندگان ترک دوبرابر تولیدکنندگان ایرانی است و این به دلیل وجود تحریم در کشور ایران است. اکثرا برای ارسال به نقاط مختلف اروپا مشکل حمل و نقل وجود دارد و نکته مهم دیگر که صادرات ما را به حداقل رسانده است رفع تعهد صادرات فرش است که با توجه به تغییر نرخ دلار شرایط سخت تر شده است.

تولید کنندگان فرش دستباف بر این باورند که فرش ماشینی بر روی صادرات فرش دسباف تاثیراتی خواهد داشت در صورتی که دو حوزه کاملا متفاوت هستند. تقریبا ۴۰ درصد صادرات فرش دستباف به آمریکا بوده است که الان با وجود تحریم ها صادرات فرش دستباف دچار مشکل شده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×