اخبار نساجی

احتمال امضای قرارداد جدید نفتی با چین/ نفت ایران جایگزین سوریه نیست

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت با تاکید بر اینکه نفت ایران جایگزین سوریه در بازار مدیترانه نشده است، از احتمال امضای قراردادهای جدید فروش نفت با چین خبر داد و گفت: تاکنون درخواستی از سوی خارجی‌ها برای عدم تمدید قراردادهای خرید نفت ایران ارائه نشده است.
سیدمحسن قمصری در گفتگو با مهر با بیان اینکه در حال حاضر به طور متوسط روزانه بیش از ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام ایران به چین صادر می شود، گفت: پیش بینی‌ها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۲ میلادی تقاضای این کشور آسیایی برای واردات نفت خام افزایش می یابد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت با اعلام اینکه یکی از منابع تامین افزایش تقاضای نفت این کشور ایران خواهد بود، تصریح کرد: در حال حاضر مذاکرات با توجه به فرصت باقی مانده تا پایان سالجاری میلادی کمی زود به نظر می رسد.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه امضای قراردادها یجدید برای افزایش صادرات نفت به چین محتمل است، تاکید کرد: علاوه بر این کشورهای شرق آسیا همچون سنگاپور، چین و کشورهای حاشیه خلیج فارس هم از مهمترین بازارهای هدف صادرات نفت کوره ایران به شمار می روند.
وی در ادامه و در پاسخ به این سئوال مهر مبنی بر جایگزین شدن نفت خام صادراتی سوریه توسط ایران، توضیح داد: سوریه از توانایی صادرات به طور متوسط روزانه حدود ۱۵۰ هزار بشکه نفت خام برخوردار است.
قمصری با اعلام اینکه صادرات نفت ایران به حوزه دریای مدیترانه با تحریم نفتی سوریه با کاهش و یا افزایشی مواجه نشده است، بیان کرد: با توجه به اینکه نفت خام سوریه از نفت ایران سنگین تر است از این رو امکان حضور ایران در بازارهای نفتی سوریه وجود ندارد.
مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران همچنین در خصوص عدم تمدید قراردادهای فروش نفت ایران توسط شرکتهای بین المللی، گفت: در شرایط فعلی وضعیت تقاضا بیش از عرضه در بازار جهانی نفت است.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تاکنون از سوی شرکتهای خارجی طرف قرارداد ایران هیچگونه درخواستی مبنی بر لغو و یا عدم تمدید قراردادهای خرید نفت ارائه نشده است، تبیین کرد: هم اکنون روند صادراتی نفتی کاملا طبیعی و عادی است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×