اخبار فرش ماشینی

اخبار اقتصادی : کاهش ۱۰ درصدی صادرات دوبی به ایران ‏

اتاق بازرگانی و صنعت دوبی اعلام کرد: صادرات دوبی به ایران طی ماه آرویل به بیش از ۸/۳ میلیارد درهم رسیده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افت داشته است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران (‏econews.ir‏)، میزان کل صادرات دوبی طی ماه گذشته به بیش از ۸/۱۶ میلیارد درهم رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است .‏

ارزش صادرات دوبی در مدت مشابه سال قبل به ۷/۱۸ میلیارد درهم رسیده بود . کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بزرگترین مقصد کالاهای صادراتی دوبی به شمار می روند . بیش از ۱/۸ میلیارد درهم از صادرات دوبی مربوط به کشورهای عربی بوده است که این رقم ۴۸ درصد کل صادرات دوبی را شامل می شود . ارزش صادرات دوبی به کشورهای عربی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد کاهش داشته است .
میزان صادرات دوبی به عربستان نیز با ۱۷ درصد افت روبرو شده است. بر اساس این گزارش میزان صادرات دوبی به بحرین با رشد ۱۳ درصدی و صادرات به منطقه آزاد امارات با رشد ۷ درصدی روبرو شده است .
میزان صادرات دوبی به کویت و عمان نیز به ترتیب به ۸۸۲ و ۵۱۰ میلیون درهم رسیده است . میزان صادرات دوبی به کشورهای غیر عربی نیز در این مدت با ۷ درصد کاهش به ۴/۷میلیارد درهم رسیده است . این رقم در مدت مشابه سال قبل به ۸ میلیارد درهم رسیده بود .

بر این اساس صادرات دوبی به ایران طی ماه آرویل به بیش از ۸/۳ میلیارد درهم رسیده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افت داشته است .‏ایران همچنان بزرگترین بازار صادراتی غیر عربی دوبی به شمار می رود .
صادرات دوبی به ایران در مدت مشابه سال قبل به بیش از ۳/۴ میلیارد درهم رسیده بود . میزان صادرات دوبی به هند نیز از ۵۳۷ میلیون درهم به بیش از ۵۵۷ میلیون درهم افزایش داشته است .  بر این اساس میزان کل صادرات دوبی طی سه ماه نخست ۲۰۱۰ با ۶/۶ میلیارد درهم افزایش به ۸/۵۰ میلیارد درهم رسیده است. ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×