اخبار فرش ماشینی

اخبار اقتصادی : کاهش 10 درصدی صادرات دوبی به ایران ‏

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

اتاق بازرگانی و صنعت دوبی اعلام کرد: صادرات دوبی به ایران طی ماه آرویل به بیش از 8/3 میلیارد درهم رسیده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 10 درصد افت داشته است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران (‏econews.ir‏)، میزان کل صادرات دوبی طی ماه گذشته به بیش از 8/16 میلیارد درهم رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش داشته است .‏

ارزش صادرات دوبی در مدت مشابه سال قبل به 7/18 میلیارد درهم رسیده بود . کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بزرگترین مقصد کالاهای صادراتی دوبی به شمار می روند . بیش از 1/8 میلیارد درهم از صادرات دوبی مربوط به کشورهای عربی بوده است که این رقم 48 درصد کل صادرات دوبی را شامل می شود . ارزش صادرات دوبی به کشورهای عربی نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد کاهش داشته است .
میزان صادرات دوبی به عربستان نیز با 17 درصد افت روبرو شده است. بر اساس این گزارش میزان صادرات دوبی به بحرین با رشد 13 درصدی و صادرات به منطقه آزاد امارات با رشد 7 درصدی روبرو شده است .
میزان صادرات دوبی به کویت و عمان نیز به ترتیب به 882 و 510 میلیون درهم رسیده است . میزان صادرات دوبی به کشورهای غیر عربی نیز در این مدت با 7 درصد کاهش به 4/7میلیارد درهم رسیده است . این رقم در مدت مشابه سال قبل به 8 میلیارد درهم رسیده بود .

بر این اساس صادرات دوبی به ایران طی ماه آرویل به بیش از 8/3 میلیارد درهم رسیده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 10 درصد افت داشته است .‏ایران همچنان بزرگترین بازار صادراتی غیر عربی دوبی به شمار می رود .
صادرات دوبی به ایران در مدت مشابه سال قبل به بیش از 3/4 میلیارد درهم رسیده بود . میزان صادرات دوبی به هند نیز از 537 میلیون درهم به بیش از 557 میلیون درهم افزایش داشته است .  بر این اساس میزان کل صادرات دوبی طی سه ماه نخست 2010 با 6/6 میلیارد درهم افزایش به 8/50 میلیارد درهم رسیده است. ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا