اخبار فرش ماشینی

با در نظر گرفتن درآمد 40 و 20 هزار ميليارد تومان

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

دولت 8 سناريوي جدول تغيير قيمت‌ها را به كميته مشترك ارائه كرد
معاون پارلمان نهاد رياست‌جمهوري از برگزاري جلسه مشترك دولت و مجلس در روز شنبه (ديروز) در مورد نحوه اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها خبر داد.‏حجت الاسلام مسعودپور در گفت‌وگو با ايسنا همچنين در مورد برگزار نشدن جلسه مشترك در روز چهارشنبه هفته گذشته گفت: دو نفر از اعضاي دولت كه در اين كميته عضو هستند، در سفر استاني بودند و دو نفر از اعضاي مجلس نيز در دانشگاه بودند و به همين دليل جلسه تشكيل نشد.

وي در مورد پيشنهاد اخير مجلس در مورد بحث 35 هزار ميليارد تومان خاطرنشان كرد: دولت در راستاي هدف اصلي خود يعني اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها به دنبال تعامل و تفاهم با مجلس است. وي با بيان اينكه “‌بانك مركزي اخيرا نرخ تورم را در حالتي كه درآمد دولت از هدفمند كردن يارانه‌ها 40 يا 20 هزار ميليارد تومان باشد اعلام كرده است” گفت: روز سه‌شنبه نيز دولت 8 سناريوي در مورد جدول تغيير قيمت‌ها با در نظر گرفتن درآمد 40 و 20 هزار ميليارد تومان به كميته مشترك داده است. معاون پارلمان نهاد رياست‌جمهوري ادامه داد: وقتي دولت اين جداول را به كميته مشترك ارائه داد، تعدادي از نمايندگان اعلام كردند كه ابهام و هراس ما از نرخ تورم و افزايش قيمت‌ها در صورتي كه درآمد دولت 40 هزار ميليارد تومان در نظر گرفته شود، از بين رفت.

وي با اشاره به اينكه “موقعي كه بحث 40 هزار ميليارد تومان در هنگام تصويب لايحه بودجه در مجلس مطرح بود با تفاوت 6 راي اين پيشنهاد راي نياورد”، گفت: اگر آن موقع نيز مانند اكنون اطلاع‌رساني مي‌كرديم، مي‌توانستيم اين 6 راي را جابه‌جا كنيم و اكنون با توجه به توضيحات دولت اميدواريم كه بحث 40 يا 35 هزار ميليارد تومان كه مورد استقبال نمايندگان قرار گرفته است، به تصويب برسد. ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا