اخبار فرش ماشینی

تشخیص كالای رسمی از قاچاق

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون بازرسی و نظارت سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان گفت: با اجرای پایلوت طرح شبنم امكان تشخیص كالای رسمی از غیر رسمی برای مصرف كننده در زمان خرید كالا فراهم می شود.
به گزارش  وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید جواد تقوی گفت: اطلاع رسانی و تصمیم گیری از آنچه در بازار اتفاق میفتد در چارچوب نظام صنفی و قانون تعزیرات حكومتی است و به سازمان حمایت ابلاغ شده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان افزود: شفاف سازی در جریان عرضه و تقاضا و رعایت حقوق مصرف كننده و برخورد با متخلف از هر حیث را از وظایف عمده سازمان حمایت عنوان كرد.

وی اجرای طرح شبنم (شبكه بازرسی و نظارت مردمی) را به منظور شفاف سازی و امكان ممیزی از سوی مصرف كننده در سطح عرضه و تقاضا و به هنگام خرید كالا مهم ارزیابی كرد و گفت:از ابتدای ابلاغ قانون نظام صنفی مبارزه با قاچاق كالا مطرح بوده كه طرح الزام به داشتن برگ سبز گمركی به هنگام ورود كالا اجرا شد كه به دلایلی امكان رهیابی و تمیز كالای رسمی از غیر رسمی در آن وجود نداشت.

معاون بازرسی و نظارت سازمان حمایت تصریح كرد كه اجرای طرح پایلوت شبنم درابتدا برای چهار گروه كالایی رایانه و تلفن همراه ،لوازم خانگی ،تجهیزات پزشكی و لوازم آرایشی در ستاد گروه كالایی انتخاب و پس از یافتن نقاط ضعف احتمالی به سایر گروه های كالایی تعمیم خواهد یافت.

سید جواد تقوی لیست گروه كالاهایی كه از ابتدای آبانماه الزامی شده است شامل: لوازم خانگی شامل گوشی تلفن همراه ، موتور یخچال و فریزر، تلویزیون، مایكروفر، دوربین، كولر گازی، اتو، آبمیوه گیری سه كاره و پنج كاره ،جارو برقی، لوازم صوتی و تصویری. رایانه و ملحقات آن شامل :انواع چاپگر، انواع لپ تاپ، انواع مانیتور، انواع جوهرو تونر چاپگر دانست.

وی گفت: كالاهای مربوط به تجهیزات پزشكی شامل دستگاه های سنجش فشار خون ،دستگاه های گلوكومتر(سنجش قند خون)، نوارهای دستگاه سنجش قند خون و لوازم آرایشی و بهداشتی شامل انواع عطر و ادكلن، خوشبو كننده و اسپری و رنگ مو در این طرح آمده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

معاون بازرسی سازمان حمایت افزود: این طرح ضریب نفوذ بازرسی و كنترل كالاهای قاچاق و غیر مجاز را گسترش داده امكان سیاستگذاری و كنترل دولت در بخش كالا و خدمات را تقویت میكند ضمن اینكه اجرایی شدن سیاستهای ویژه دولت در كنترل بازار را تسهیل میكندو امنیت و جلوگیری از توزیع كالای قاچاق را افزایش میدهد.

تقوی نظارت پیشگیرانه به منظور رصد گلوگاه های تخلف با استقرار نیروهای بازرسی و بازرسی هوشمندانه با تعیین اولویت كالایی و پرهیز از بازرسی عمومی را از محورهای اصلی حوزه بازرسی همزمان با اجرای این طرح ذكر كرد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا