اخبار فرش ماشینی

تضعیف هرچه بیشتر صنعت نساجی با ادغام وزارت صنایع در بازرگانی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رئیس هیئت مدیره انجمن نساجی با اشاره به واردات بی رویه محصولات نساجی به کشور گفت: تا کنون که وزارت صنایع یک وزارتخانه تخصصی محسوب می‌شد توجه مناسبی به صنعت نساجی صورت نمی‌گرفت و در صورت ادغام وزارت صنایع در بازرگانی نیز این صنعت ضعیفتر از قبل خواهد شد.

محمد مروج در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه فعالان صنعت نساجی به ادغام وزارت صنایع در بازرگانی خوش‌بین نیستند، تصریح کرد: وزارت صنایع زمانی که به عنوان یک وزارتخانه مستقل فعال بود توجه مناسبی به صنعت نساجی نداشت و بیشتر وزارت خودرو محسوب می‌شد، حال با ادغام نیز احتمالاً صنعت نساجی بیشتر از قبل مورد بی توجهی قرار خواهد گرفت.
وی ابراز امیدواری کرد ادغام وزارت صنایع و بازرگانی با مطالعه صورت گیرد.

* صنعتگران همچنان در انتظار موافقت سازمان حمایت برای تعدیل قیمتها

رئیس انجمن نساجی با اشاره به فعالیت ۳۰۰ هزار نفر در صنعت نساجی ایران، گفت: قرار بود ۳۰ درصد از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها توسط پخش صنعت جذب شود که از این رقم به جزء خط اعتباری انرژی، حتی یک ریال هم نصیب صنعت نساجی نشد.

وی با بیان اینکه صنعتگران از جزئیات ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی اطلاعی ندارند، افزود: این مسئله در هیچ جا مطرح نشده و از تولید‌کنندگان نیز مشورتی خواسته نشده است.
وی تأکید کرد: صنعتگران در مواجه با موضوع ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی به وحشت افتاده‌اند.
مروج ادامه داد: فعالان صنعت نساجی به شدت نگران واردات بی‌رویه محصولات نساجی خارجی به کشور هستند و در همین حال از سازمان حمایت از تولید‌کننده خواسته‌اند تا مجوز افزایش قیمت محصولاتشان را صادر کند.
وی توضیح داد: با توجه به رشد ۲۲ درصدی قیمت یورو و بالا رفتن قیمت مواد اولیه، بهای تمام شده فرش ماشینی بدون احتساب قیمت حامل‌های انرژی ۴۶.۱ درصد افزایش یافته است که در جهت تعدیل قیمت کارخانه‌ها از سازمان حمایت کمک خواسته‌ایم.
رئیس انجمن نساجی افزود: در حال حاضر صنایع زیادی متقاضی صدور مجوز افزایش قیمت تولیداتشان هستند ولی تاکنون فقط برای روغن نباتی مجوز افزایش ۲۰ درصدی قیمت صادر شده است و ما همچنان منتظریم.

* ادغام وزارت نفت در نیرو با هدف پرداخت بدهی وزارت نیرو

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

رئیس انجمن نساجی در ادامه با اشاره به مصوبه دولت برای ادغام وزارت نفت در نیرو تصریح کرد: ‌از شنیدن خبر ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو شوکه شدیم و در این مورد تنها دلیل موجود این استکه وزارت نیرو بدهی زیادی به پیمانکاران خود دارد و از طریق ادغام با وزارت نفت در واقع یک وزارتخانه بدهکار به یک وزارتخانه پولساز وصل می شود تا بدهی‌‌اش را پرداخت کند.
به گفته وی در ادغام وزارت کشاورزی و جهاد تجربه نشان دا‌د که هیچ وقت از تعداد کارکنان وزارتخانه‌ها کم نشده، بلکه دو تا سه معاون نیز به در قالب وزارتخانه جدید ایجاد شد.
مروج ادامه داد: در مورد ادغام وزارتخانه‌های کار و رفاه نیز نگرانی تشکل‌های صنعتی بی‌سروسامان شدن سازمان تأمین اجتماعی است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۲ میلیون نفر با سازمان تأمین اجتماعی مرتبط هستند که ۷.۵ میلیون نفر آنها بیمه پردازند و یک و نیم میلیون نفر نیز بازنشسته محسوب می‌شوند و با احتساب تعداد اعضای خانواده آنها می‌توان گفت حدود ۳۲ میلیون نفر با این سازمان در ارتباط هستند.
وی تأکید کرد: سازمان تأمین اجتماعی زمانی که با وزارت رفاه همکاری داشت نظم بیشتری در کارها موجود بود ولی وقتی زیرمجموعه این وزارتخانه قرار گرفت به یک سازمان بی‌نظم و قاعده تبدیل شد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×