اخبار نساجی

تغییر نگاه فارس از کشاورزی به صنعت حرکتی مثبت است

رییس کمیسیون صنعت و معدن مجلس:
تغییر نگاه فارس از کشاورزی به صنعت حرکتی مثبت است

شیراز – رییس کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی تغییر نگرش مردم و مسئولان استان فارس از کشاورزی به صنعت را بسیار محسوس خواند و گفت: این تغییر نگاه را یک حرکت مثبت ارزیابی می کنیم.
تغییر نگاه فارس از کشاورزی به صنعت حرکتی مثبت است

‘سیدحسین هاشمی’ در پایان سفر سه روزه اعضای این کمیسیون به فارس و در حاشیه نشست با صنعتگران و تجار این استان افزود: صنعتی شدن استان فارس بدان معنا نیست که کشاورزی کنار زده می شود و صنعت جایگزین آن می شود بلکه کشاورزی از سنتی به صنعتی تبدیل و در کنار آن صنعت توسعه بیش از پیش پیدا می کند.
وی ادامه داد: نمایندگان عضو کمیسیون صنعت و معدن از چند واحد صنعتی پیشگام و مرتبط با تجهیزات نفت، گاز و نیروگاهی در استان فارس نیز بازدید داشته اند که آنها را بسیار موفق ارزیابی کردند.
هاشمی در خصوص صنایع الکترونیک نیز گفت: در این موضوع شیراز سابقه طولانی دارد که احیا مجدد و رساندن به جایگاه قبلی آن یک خواسته عمومی بود و کمیسیون هم تلاش می کند این خواسته را پی گیری کند.
وی گفت: با توجه به سابقه این موضوع و حضور نیروی انسانی موجود نیازی به سرمایه گذاری و جذب نیروی انسانی جدید نیست.

رییس کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از خواسته های صنعتگران استان یک سری منابع مالی بود که قرار شد از طریق مدیران شهرک های صنعتی و معاونین وزارت صنایع و معادن که این هیات را همراهی می کردند پی گیری و تحقق پیدا کند.
هاشمی نگاه مدیران استان به صنعت را مثبت ارزیابی و بیان کرد: بین سازمان صنایع و معادن، شهرک های صنعتی و سازمان بازرگانی استان وحدت بسیار خوبی مشاهده می شود که چنانچه با استانداری هماهنگیهای لازم بعمل آید فضا روز به روز وسیعتر و گسترده تر خواهد شد.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: برای اولین بار این کمیسیون تصمیم گرفت به دلیل وجود استعداد های موجود در استان تفاهمنامه ای بین استانداری، سازمان صنایع و معادن و اطاق بازرگانی صنایع و معادن فارس امضا شود.

وی در ادامه افزود: این برای اولین بار بود که بدلیل نگاه جدید استان به بخش صنعت قول و قرارهایی بین کمیسیون و مسئولین یک استان گذاشته می شود.
هاشمی گفت: در این سفر مسایلی مطرح شد که در دو هفته آینده در نشستی با مسئولین مربوطه آخرین و ضعیت تولید و یارانه ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.ک/۲

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×