اخبار نساجی

خريد و فروش آهن براي واحدهاي صنفي جز ضرر چيزي ندارد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رييس اتحاديه فروشندگان آهن‎آلات مشهد گفت: خريد و فروش آهن آلات توسط واحدهاي صنفي پروانه‌دار چيزي جز ضررهاي کلان براي آن‎ها ندارد و باعث مي‎شود سرمايه آن‎ها به طور قابل ملاحظه‌اي کاهش يابد.

به گزارش ايسنا منطقه خراسان، ماشاالله چوبکار در مورد مشکلات پيش روي واحدهاي صنفي تحت پوشش خود بيان کرد: فروشندگان آهن آلات که در شهر مشهد خرده فروشان را تشکيل مي‌دهد، به دليل آنکه مجبورند کالاهاي مورد نياز خود را از تجار اصفهان و تهران خريداري کنند، عملا هيچ نقشي در تعيين قيمت‎ها ندارند و هر روز قيمت خود را از طريق همين تجار تعيين مي‌کنند ضمن اينکه نوسان قيمت در روز آنقدر زياد است که آهن فروش نمي‌تواند جنس فروخته شده خود را جايگزين کند.

وي در خصوص تاثير طرح هدفمندي يارانه‎ها بر بازار آهن اظهار داشت: با توجه به سياست سازمان بازرسي و نظارت و حمايت از حقوق مصرف کنندگان، بورس فلزات حق هيچگونه افزايشي را در قيمت‌هاي خود نداشت و اين امر باعث ثابت ماندن قيمت آهن آلات و حتي کاهش مقطعي آن شد.

چوبکار ادامه داد: پس از افزايش قيمت‌ها در بورس فلزات، شاهد افزايش نرخ آهن و همچنين نامطمئن بودن بازار بوديم که عده‌اي سودجو با توجه به عرضه کم توليدکنندگان و افزايش قيمت در بورس از اين فرصت استفاده کردند و با احتکار و عدم عرضه کالاهاي خود به بازار، قيمت آهن آلات را به دست گرفته و شوک‌هاي عجيبي به بازار وارد کردند.

رييس اتحاديه فروشندگان آهن آلات مشهد درباره راه‎هاي جلوگيري از چنين اقداماتي خاطرنشان کرد: نظارت بر عملکرد بورس فلزات ، عرضه کامل محصولات توليدکنندگان به بورس، تخصيص بسته هاي حمايتي دولت به توليد کنندگان و ورود آهن فروشان داراي پروانه کسب معتبر براي خريد آهن آلات از بورس به جاي شرکت هاي سوري مي‌تواند از اين قبيل اقدامات جلوگيري کند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا