اخبار فرش ماشینی

دولت با حذف تعرفه پارچه چادر مشکی قیمت آن را کاهش دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت با حذف تعرفه پارچه چادری مشکی می‌‌تواند قیمت این کالا را کاهش دهد.
شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به پیگیری بحث عفاف در کشور‌ در خصوص تولید چادر مشکی گفت: ایجاد صنایع پایه‌ای برای تولید پارچه چادر مشکی،‌ از اولویت‌های نهادهای ذی‌ربط در این خصوص است.

وی در ادامه افزود: قطعاً‌ وزارتخانه‌هایی همچون صنایع و معادن و وزارت بازرگانی باید در این زمینه مشوق بخش خصوصی باشند.

حسن‌پور اظهار داشت: حمایت‌های بانکی از بخش خصوصی در رابطه با تولید پارچه چادر مشکی در رشد اشتغالزایی و کاهش قیمت تمام شده این کالا بسیار مؤثر است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه اینکه ایران در خصوص تبلیغ چادر در منطقه دارای اهمیت است،‌ باید تولیدات خود را در مورد این کالا به حدی برساند که بتواند صادرات داشته باشد.

وی در ادامه اضافه کرد:‌ متأ‌سفانه برخی از نهادها به انجام این کار اعتقادی ندارند به همین علت انجام فرآیند تولید چادرمشکی با سرعت پیش نمی‌رود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس برای کاهش قیمت پارچه چادری مشکی به وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع پیشنهاد داد که تعرفه پارچه چادری مشکی را حذف کنند و همچنین تعداد واردکنندگان این کالا را افزایش دهند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وی همچنین برای مبارزه با عواملی که باعث اختلال در روند واردات این کالا می‌شوند، استفاده از تعاونی‌ها را مناسب برشمرد و تأکید کرد: از طریق تعاونی‌ها می‌توان با سرعت بیشتر و جدی‌تر این محصول را که نیاز خانواده‌هاست، وارد بازار کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اظهار بی‌اطلاعی از اقدامات انجام شده در نهادهای ذی‌ربط پیرامون تولید پارچه چادری مشکی، عنوان کرد: در کمیسیون اقتصادی مجلس تا به حال هیچ بحثی در این مورد مطرح نشده است.

وی تأکید کرد: بررسی اساسی در خصوص پیگیری تولید پارچه چادر مشکی باید توسط کمیسیون‌های صنایع و معادن و اجتماعی مجلس صورت گیرد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×