گزارش نمایشگاه ها

رویدادهای جانبی و نوآوری‌ها در ITMA 2023

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

خلاقیت و نوآوری همواره امری اساسی و مهم در نمایشگاه‌های دوره‌ای هستند. در نمایشگاه ITMA 2023 نیز این امر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت کنندگان در این نمایشگاه می‌توانند محصولات و فناوری‌های جدید خود را راه اندازی کنند. همچنین می‌توانند آخرین نوآوری‌های خود را به دنیای نساجی اعلام کنند و سایرین را از مزایای قابل رقابت آن با خبر کنند. همچنین شرکت کنندگان می‌توانند در حاشیه نمایشگاه ITMA 2023 رویدادهای جانبی را نیز پیگیری کنند و از مزایای آن‌ها بهره مند شوند.

 

روشنگر، الهام بخش و تامل برانگیز

نمایشگاه ITMA 2019 شامل 142 کنفرانس و نشست تجاری همراه با 6000 شرکت کننده بود. این نشست‌ها و کنفرانس‌ها به منظور تبادل ایده‌ها، ایجاد فرصت‌های جدید، همکاری و ایجاد ارتباطات ارزشمند برگزار شدند. رویداد ITMA 2023 یک نسخه هیجان انگیز دیگر خواهد بود. این نسخه از نمایشگاه پر از دیدگاه‌های جالب در مورد موضوعات و مسائل روز است که به 4 دسته فرعی اتوماسیون و آینده دیجیتال، فناوری‌های نوآورانه، پایداری و چرخه گرایی و مواد پیشرفته می‌پردازد.

• اتوماسیون و آینده دیجیتال : یشرفت‌های پیشگامانه در رباتیک و هوش مصنوعی (AI) پذیرش تدریجی اتوماسیون در فرآیندهای تولید منسوجات را ممکن ساخته است، در حالی که دیجیتالی شدن فرآیندهای تولید و تأثیر آن بر زنجیره تامین، آینده کل زنجیره ارزش منسوجات و پوشاک را شکل می‌دهد.
• فناوری‌های نوآورانه: پیشرفت‌های هیجان انگیز در فرآیندهای تولید مانند فرآوری الیاف و نخ همچنان به پیشبرد صنعت نساجی کمک می‌کند.
• پایداری و چرخه گرایی: تولیدکنندگان و برندها در حال استفاده از مواد نوآورانه و ادغام فرآیندهای پیشرفته برای دستیابی به مزیت رقابتی و ساختن سیاره‌ای سبزتر هستند.
• مواد پیشرفته: نوآوری و پایداری به محرک‌های حیاتی تبدیل شده‌اند و امکان ایجاد منسوجات فنی جدید با مواد و قابلیت‌های پیشرفته را فراهم می‌کنند که در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این برنامه‌ها نه تنها در مد، بلکه در ورزش، فضای باز، ساختمان و ساخت و ساز، دفاعی و پزشکی نیز کاربرد دارند.

 

ITMA 2023 و انقلاب‌های دوقلو که دنیای منسوجات را دگرگون می‌کند

صنعت نساجی جهانی نه تنها با یک، بلکه دو انقلاب به طور همزمان – دیجیتالی شدن و پایداری – مواجه است. در هر صورت، هر دوی این مسائل اصلی با همه گیری کووید-19 تسریع شده‌اند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

• دیجیتالی شدن
قبلاً در آخرین نمایشگاه ITMA در بارسلون در سال 2019، نوآوری‌های دیجیتالی Industry 4.0 برای ماشین‌های نساجی معرفی شده بود و مفهوم کارخانه‌های هوشمند را ارتقا می‌داد. شتاب قابل توجه چنین تحولاتی تا زمان ITMA 2023 در میلان مشهود خواهد بود. البته، جنبه‌های خاصی از دیجیتالی‌سازی در حال حاضر به خوبی در فناوری نساجی توسعه یافته است، و از جهت دیگر می‌توان آن را به‌عنوان پاسخگویی بیشتر به برخی از مشغله‌های قدیمی صنعت، مانند بهبود کارایی و بهره‌وری ماشین‌ها و کاهش هدررفت انرژی در نظر گرفت.

با این حال، پیشرفت‌های کلیدی که اکنون امکان پیشرفت بیشتر را فراهم می‌کند، ماشین‌های متصل به مرکز، دسترسی فوری به تمام داده‌های عملکرد کارخانه، دسترسی از راه دور و نگهداری پیشگیرانه هستند. ابزارهای شبیه‌سازی جدید اپراتورهای ماشین را قادر می‌سازند همیشه بالاترین بهره‌وری ممکن را داشته باشند و کسب‌وکارها با دقت بیشتری بر تمامی عملیات خود نظارت و برنامه‌ریزی کنند.

در حال حاضر، زمان صرف شده از یک الیاف پنبه، به عنوان مثال، برداشت از مزرعه، تا زمانی که در یک لباس تمام شده در فروشگاه خرده فروشی ظاهر شود، به طور متوسط دو سال است. در این سفر طولانی، دست‌های زیادی را پشت سر گذاشته است که می‌تواند آن را در سراسر جهان ببرد و تحت فرآیندهای کاری و تصمیم‌های مختلفی قرار گرفته است که در گذشته به صورت دستی، کاغذی و تلفنی گرفته می‌شد.

همه این مراحل جداگانه با دیجیتالی شدن بسیار ساده شده و بسیاری از محدودیت‌ها حذف می‌شوند. در نتیجه، مراحل حمل و نقل در حال کاهش است و سرمایه بسیار کمتری در آینده به این زنجیره‌های تامین سرازیر خواهد شد. وضعیتی بسیار نزدیک به سفارش بر حسب تقاضا ایجاد می‌شود که منجر به کاهش چشمگیر محصولات انتخاب دوم و غیرقابل فروش می‌شود. تمام این پیشرفت‌ها یک مزیت زیست‌محیطی عظیم دارد که ما را به انقلاب دوم یعنی پایداری می‌رساند.

 

• پایداری
در حال حاضر شتاب در ایجاد زنجیره‌های تامین چرخه‌ای، که در آن پوشاک تمام شده به طور بی پایان به الیاف و نخ‌های جدید تبدیل می‌شود، جمع شده است. این ایده با اشتیاق توسط کل زنجیره تامین – از تولید کنندگان و طراحان الیاف گرفته تا برندها و خرده فروشان – پذیرفته شده است. همچنین راه‌های زیادی وجود دارد که منسوجات می‌توانند نیازهای فعلی جامعه را فراتر از پوشاک برآورده کنند. به این ترتیب می‌توان آن‌ها را واقعاً ماده آینده در نظر گرفت. کافی است فقط به استفاده از تقویت‌کننده‌های نساجی در کامپوزیت‌ها برای صنایع هوافضا، خودرو و توربین‌های بادی نگاه کنید، جایی که آن‌ها هواپیماها و وسایل نقلیه سبک‌تر را قادر می‌سازند انتشار انرژی را کاهش دهند و همچنین به انرژی سبزتر کمک می‌کنند.

 

نوآوری‌ها نمایشگاه ITMA 2023

ITMA 2023 به سرمایه گذاری جهت کمک به جامعه نساجی و پوشاک در شناسایی، برجسته کردن و تصدیق نوآوری‌هایی که صنعت را از طریق 3 برنامه زیر پیش می‌برد، ادامه خواهد داد.

 

• Innovator Xchange

این پلتفرم که قبلاً به عنوان پلتفرم سخنرانان شناخته می‌شد، فرصت‌هایی را برای غرفه داران در آزمایشگاه تحقیقات و نوآوری و همچنین کارشناسان صنعت فراهم می‌کند تا نوآوری‌ها و دانش خود را به اشتراک بگذارند. در ITMA 2019، بیش از 60 ارائه انجام شد. این پلتفرم یک راه عالی برای متمایز شدن شرکت کنندگان از دیگران است.

Innovator Xchange یک راه عالی برای بازدیدکنندگان ITMA 2023 برای کسب اطلاعات در مورد ترندهای آینده، دیدگاه‌های نادر و راه حل‌های استراتژیک در مورد چهار موضوع کلیدی است که توسط غرفه داران R&I و کارشناسان صنعت ما به اشتراک گذاشته شده است. اگر پلتفرم سخنرانان قبلی را در ITMA 2019 از دست دادید، اینجا فرصتی برای تماشای ارائه‌های ویدیویی با ثبت نام در ITMAnetwork وجود دارد.

لینک: https://itma.com/media-gallery#videos&5

 

• جایزه نوآوری پایدار ITMA

برنامه جایزه معتبر، که در سال 2015 راه اندازی شد، همچنان در حال رشد است. این برنامه توسط CEMATEX ایجاد شد تا تلاش‌های مشترک صنعت نساجی جهانی را برای پیشبرد پایداری کسب‌ وکار از طریق راه‌حل‌های نوآورانه و ترویج تحقیقات برجسته مرتبط با این صنعت شناسایی کند.

این جایزه شامل دو گرون می‌شود که عبارتند از:
1. جایزه تعالی صنعت؛ که از تولیدکنندگان منسوجات و پوشاک که توسط نمایشگاه ITMA 2023 نامزد شده‌اند، به علت اینکه از فناوری‌های جدید برای پیشبرد پایداری کسب و کار خود استفاده کرده‌اند قدردانی می‌کند. این فناوری‌های استفاده شده به نفع مردم و سیاره زمین هستند و سودآور نیز هستند.

2. جایزه تعالی پژوهش و نوآوری؛ که برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که در نمایشگاه حضور دارند، از طرف یک سازمان تحقیقاتی و نوآوری ITMA 2023 در نظر گرفته شده است. این جایزه دستاوردهای برجسته در تحقیقات تحصیلات تکمیلی مرتبط با نساجی و پوشاک را به رسمیت می‌شناسد.

 

• نمایشگاه ویدیویی نوآوری ITMA

غرفه داران در ITMA 2023 می‌توانند محصولات و فناوری‌های نوآورانه برجسته خود را در یک ویدیوی دو دقیقه‌ای به نمایش بگذارند. ویدیوهای منتخب از این ارسال‌ها، که توسط یک کمیته تخصصی مدیریت می‌شود، برای مخاطبان جهانی پخش می‌شود، این قسمت یک کانال بازاریابی اضافه‌شده برای غرفه‌داران است تا نوآوری خود را به نمایش بگذارند.

نمایشگاه ویدئویی نوآوری‌ها ITMA، نوآوری‌های برجسته در زمینه مواد، و فناوری‌های نساجی و پوشاک را که در ITMA 2023 به نمایش گذاشته شده است، برجسته می‌کند. همچنین مجموعه‌ای از راه‌حل‌های نوآورانه پیشرو در صنعت را که توسط غرفه‌داران راه‌اندازی شده‌اند، در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

ویدیوهای ارائه شده در کانال‌های آنلاین مربوطه ITMA 2023 در صورت لزوم پخش خواهند شد. از غرفه داران دعوت می‌شود تا فیلم‌های خود را از طریق مرکز نمایشگاه ارسال کنند تا توسط کمیته برنامه ریزی بررسی شود. اطلاعات بیشتر در مورد ارسال ویدئو در آینده در دسترس خواهد بود.

 

تحول با نوآوری آغاز می‌شود!

Start-Up Valley، ابتکار جدیدی توسط CEMATEX است. این برنامه شرکت‌ها را در مراحل اولیه توسعه با راه‌حل‌ها و فن‌آوری‌های جدید و در حال تغییر بازی برای حمایت و الهام بخشیدن به نوآوری برای صنعت نساجی، پوشاک و مد مورد توجه قرار می‌دهد.

اکنون زمانی است که تحول بیش از هر زمان دیگری حیاتی است و ITMA مشتاق است تا استارت آپ‌ها را در بزرگترین صحنه جهانی صنعت نساجی قرار دهد تا آخرین خدمات و نوآوری‌های خود را به اشتراک بگذارند، زیرا ما با هم این صنعت را برای آینده‌ای دیجیتالی‌تر و پایدارتر پیش می‌بریم.

درخواست برای مشارکت در Start-Up Valley و CEMATEX Start-Up Grant در 30 ژوئن 2022 (9 تیرماه 1401) بسته می‌شود.
لینک درخواست: https://reg.itma.com/ITMA2023/Application/Application.aspx

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا