اخبار فرش ماشینیگالری ویدئو

عوامل رکود تولید فرش ماشینی آران و بیدگل

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

چه عواملی تولید فرش ماشینی آران و بیدگل را دستخوش رکود کرده؟

گرانی مواد اولیه ناشی از افزایش نرخ ارز، کمبود تسهیلات بانکی، کمبود نقدینگی صاحبان صنایع و بی ثباتی بازار مهمترین عوامل کاهش تولید فرش ماشینی در آران و بیدگل است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ رئیس اداره صمت شهرستان آران و بیدگل گفت: این شهرستان با وجود تحریم‌های ظالمانه، کمترین میزان تعطیلی واحد‌های صنعتی در کشور را دارد و نرخ بیکاری در آن نزدیک به پنج درصد است

امیرعباس شاکری با اشاره به تولید ۶۰ درصد از فرش ماشینی استان اصفهان در آران و بیدگل و اشتغال ۲۰ هزار نفر در صنعت فرش این شهرستان افزود: هم اکنون ۸۰۰ شرکت تولیدی فرش ماشینی در این شهرستان فعالیت می‌کند.

وی صادرات فرش ماشینی آران وبیدگل در شش ماه نخست امسال را ۲۵ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: بیشترین محصولات فرش ماشینی این شهرستان به کشور‌های چین، جمهوری آذربایجان، افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، عراق، قطر و گرجستان صادر شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان وبافندگان فرش آران وبیدگل با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مواداولیه نسبت به ابتدای سال جاری گفت: تولیدکنندگان فرش ماشینی با توجه به شرایط اقتصادی و قدرت خریدمردم نتوانستند قیمت محصولات خودرا افزایش دهند و مجبور شدند تولید خود را ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش دهند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

ابراهیم خنامانی با بیان اینکه آران و بیدگل قطب تولیدفرش ماشینی کشوراست، افزود: قوانین دست و پا گیر، مشکلات صادرات محصولات و رفع تعهد ارزی از دیگرعوامل کاهش تولید این محصول است.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن