اخبار فرش ماشینیگالری ویدئو

به برگزارکنندگان دموتکس دبی اعتماد داریم و به آینده آن امیدواریم (ویدیو)

مصاحبه با آقای سعید منزوی زاده مدیر عامل قالی سلیمان

نمایشگاه دموتکس دبی بعد از تقریبا دوازده سیزده سال دوباره برگزار شد و یک وقفه خیلی طولانی مدت داشت. بازخوردی هم که اتفاق افتاده در روز اول تقریبا هزار و هشتصد نفر بازدید کننده داشته است.

برگزار کنندگان دموتکس دبی سعی کردند یه سری تبلیغات و اطلاع رسانی هایی انجام بدهند که بتوانند مخاطب های خودشان را جذب کنند و اگر بخواهیم مقایسه بکنیم با نمایشگاه دموتکس سال های قبل که در هانوفر برگزار میشد بازدید کننده کمتر است.

اگر بخواهیم با نمایشگاه استانبول مقایسه کنیم بازدید کننده کمتری دارد ولی اگر بخواهیم به عنوان یک نمایشگاهی که در یک کشوری که بی طرف است و دموتکس به عنوان مجری بی طرف در نظر بگیریم، برای سال اول من احساسم این است که نمایشگاه بدی نیست و میتواند که در سال های آینده با رفع ایراداتش بهتر برگزار شود.

از نظر بنده جا دارد فضاها را بیشتر بکنند حتی بخش فرش دستباف را در سالنی مجزا از فرش ماشینی قرار بدهند چرا که شرکت های فرش دستباف نیز چنین انتظاری داشتند هم این انتظار را داشتند و با یک فضای بزرگتر و با یک تبلیغات موثرتر بتوانند سالیان بعد نمایشگاه بهتر برگزار کنند.

باید ببینیم ما چقدر میتوانیم از مارکت فرش های شانه های پایین تر یا سبد کالایی که مدنظر است را در اختیار داشته باشیم. در شانه های بالا به نظرم سبد کالایی ایرانی ها خوب است ولی در شانه های پایین ضعیف تر هستیم.

به نظر من یکی از مسایلی که شاید در سیاست های صادراتی ما در سالیان گذشته تاثیر مخربی گذاشته این است که ما تولید کنندگان به جای اینکه بتوانند با هم رقابت کنند، گاهی اوقات یکدیگر را تخریب میکنند. اگر خود ما ایرانی ها یک مقدار با هم هماهنگ تر باشیم، متحد باشیم به اصطلاح هوای همدیگه را داشته باشیم صادراتمان رو میتوانیم توسعه بدیم و میتوانیم به قیمت های بالاتری بفروشیم.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نظر بنده این است که شرکت های کوچک بیایند و در قالب یک پاویون در نمایشگاه شرکت کنند. یک مقدار در کار جمعی و کار گروهی ما ایرانی ها ضعیف هستیم و احساس میکنیم وقتی کار گروهی انجام بدهیم شاید برای ما نتیجه بخش نباشد.

 

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×