اخبار نساجی

شایسته نیست مردم با پول صدقه و کفاره زندگی کنند

نماینده مردم زابل در مجلس از بی‌توجهی مسئولان برای ایجاد فرصت‌های شغلی در این‌ منطقه انتقاد کرد و گفت: ۲۰۰هزار نفر در حوزه سیستان با ماهی کمتر از ۶۰ هزار تومان تحت پوشش کمیته امداد زندگی می‌کنند؛ مسئولان پاسخ دهند که آیا شایسته است مردم سیستان با این همه توانایی با پول صدقه و کفاره زندگی کنند.

به گزارش خانه ملت، “احمدعلی کیخا” از وضعیت نامطلوب زیرساخت‌های اشتغال در منطقه سیستان به‌ویژه در بخش دامداری انتقاد کرد و گفت: تبعیض آشکاری که میان استان سیستان و بلوچستان و سایر مناطق کشور وجود دارد، موجب شده است که امروز ۲۰۰ هزار نفر از مردم شریف منطقه سیستان با ماهی ۶۰ هزار تومان درآمد تحت حمایت کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) زندگی کنند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: منطقه سیستان به واسطه نزدیکی به کشور پاکستان که منبع مهم گوشت قرمز است، قابلیت خوبی برای تأمین بخشی از نیاز گوشتی کشور را دارد و شایسته است با تأمین زیرساخت‌های لازم در این منطقه از جمله منطقه ویژه دامپروری امکانی فراهم شود تا مردم سیستان به جای زندگی در تنگ‌دستی، با شغل و درآمد مناسب زندگی کنند.

وی با طرح این نکته که آیا شایسته است مردم سیستان با پول صدقه و کفاره زندگی کنند، از مسئولان کشور این سئوال را مطرح کرد که “آیا مردم سیستان از پس پرورش دام و یا تبدیل دام وارداتی به گوشت بسته‌بندی شده هم بر نمی‌آیند که مسئولان به جای ایجاد امکانات در این منطقه، اقدام به واردات گوشت بسته‌بندی شده از برزیل و کشورهای آفریقایی می‌کنند؟”

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: منطقه سیستان ظرفیتی بالایی از نیروی کار دارد و می‌تواند بسیار بیشتر از آنچه تا امروز در این منطقه سرمایه‌گذاری شده است، جذب و با بازدهی بالا به سرمایه‌گذاران باز گرداند، اما فقدان زیرساخت‌های لازم مانع از حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی شده است و دولت نیز رأسا اقدامی برای سرمایه‌گذاری در این بخش نمی‌کند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×