اخبار فرش ماشینی

صادرات بيش از 650 ميليون دلار صنايع نساجي و پوشاک

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

در نيمه اول امسال صورت گرفت ‏: صادرات بيش از 650 ميليون دلار صنايع نساجي و پوشاک

خبرگزاري پانا: مدير کل صنايع نساجي، پوشاک، چرم و کفش و فرش وزارت صنايع و معادن گفت: صادرات صنايع نساجي و پوشاک کشور در نيمه نخست امسال بيش از 650 ميليون دلار رسيد.
به گزارش خبرگزاري پانا به نقل از وزارت صنايع و معادن، مهدي اسلام پناه در حاشيه شانزدهمين نمايشگاه بين المللي ماشين آلات، مواد اوليه، منسوجات خانگي و محصولات نساجي افزود: در حال حاضر 14 درصد اشتغال حوزه صنعت کشور در صنايع نساجي و پوشاک است که اين درصد از اشتغال صنعت نساجي و پوشاک کشور تقريباً 500 هزار نفر را شامل مي شود.

مدير کل صنايع نساجي، پوشاک، چرم و کفش و فرش وزارت صنايع و معادن تصريح کرد: 9 هزار و 500 واحد نساجي و پوشاک فعال با ارزش افزوده قريب 8 درصد در کشور توليد دارند.
وي با بيان اينکه بعضي از کدهاي آيسيک نساجي و پوشاک در بحث هدفمند کردن يارانه ها جز رشته هاي آسيب پذير است، بيان داشت: بر اساس کدهاي آيسيک در بسته حمايتي صنعت و معدن خط ويژه اعتباري و تسهيلات کم بهره براي واحدهاي نساجي کشور در نظر گرفته شده است.

اسلام پناه با اشاره به اينکه وزارت صنايع و معادن متولي توليد و حامي توليد داخلي است، افزود: واحدهاي نساجي و پوشاک و چرم و کفش همزمان با اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها در راستاي تقويت منافع ملي و شکوفايي اقتصاد حمايت مي شوند.
وي در خصوص نمايشگاه شانزدهم گفت:  امسال اين نمايشگاه با حضور فعالتري نسبت به سالهاي گذشته برگزار شد ودر آن 138 شرکت از 13 کشور خارجي و تعداد زيادي از شرکت‌هاي داخلي شرکت کرده اند که با رشد بيش از 55 درصد مواجه شده که اين خود حکايت از شکست توطئه هاي بين المللي است .

مدير کل صنايع نساجي، پوشاک، چرم و کفش و فرش وزارت صنايع و معادن ابراز اميدواري کرد: اين نمايشگاه دستاوردهاي خوبي براي صنعت نساجي و پوشاک کشور داشته باشد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا