اخبار فرش ماشینی

صادرات شاه‌کلید توسعه صنعت است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

منصور دیاری گفت: صادرات شاه‌کلید توسعه صنعت فرش ماشینی در ایرانی است. ما باید صادرات خود را به یک میلیارد دلار برسانیم.

منصور دیاری رئیس سرای نوآوری فرش ماشینی و استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در اولین سمپوزیوم بین المللی صادرات فرش ماشینی ایران در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای تهران گفت: صنعت فرش ماشینی ایران طی یک سال 200 تا 300 میلیون دلار صادرات دارد و این در حالی است که 500 تا 600 میلیون دلار حجم واردات این صنعت بوده است. این بدین معنا است که صنعت فرش ماشینی 300 میلیون دلار ارزبری دارد و تراز تجارت آن منفی است.

 

وی تصریح کرد: صادرات شاه‌کلید توسعه صنعت فرش ماشینی در ایرانی است. ما باید صادرات خود را به یک میلیارد دلار برسانیم. در زمان حاضر بسیاری از کارخانجات ما با ظرفیت پایین تولید می‌کنند. در نتیجه ما می‌توانیم با به کارگیری ظرفیت خالی تولید می‌توانیم تولید را 50 میلیون متر مکعب افزایش دهیم. ضمن اینکه فرش ایران در دنیا خوشنام است و می‌توانیم از خوشنامی فرش دستباف استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تکنولوژی ماشین آلات تولیدی نیز بالا است، گفت: کیفیت فرش ایران نیز در دنیا حرف برای گرفتن دارد. نکته دیگر این است که بازار داخلی کشور ما اشباع شده و اگر تولیدکنندگان تا سال 1404 نتوانند بیش از 50 درصد برسانند به مرور از صحنه بازار حذف خواهند شد. از جمله مشکلات صادرات فرش ماشینی می‌توان به روابط ضعیف بین‌المللی در سطح کلان، مشکل نقل و انتقال مالی، بانکی و بیمه‌ای، ناآگاهی شرکتهای تولیدی از اصول صادرات و کوچک بودن شرکت‌های تولیدی است.

 

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

همچنین طی مراسمی در پایان همایش از تلاش علمی و اجرائی موفق و حضور رئیس و مسئولین سرای نوآوری فرش ماشینی کشور بعنوان تنها مرجع تخصصی ارائه خدمات علمی ، آموزشی ،تحقیقاتی و اجرائی صنعت فرش ماشینی تقدیر بعمل آمد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا