اخبار فرش ماشینی

صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری فرش ماشینی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت از ظرفیت صادراتی صنعت فرش ماشینی بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار طی امسال خبر داد.

آقای محمد مهدی برادران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار گروه صنعت و معدن خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی گفت: صنعت فرش ماشینی ایران در سال‌های اخیر با افزایش تعداد واحدهای این صنعت که به حدود ۱۲۰۰ رسیده است بیانگر پیشرفت و توسعه این صنعت در کشور است.
وی با اشاره به رشد یک میلیون متر مربعی صنعت فرش ماشینی طی امسال افزود:امیدواریم با این رشد علاوه بر تامین نیازهای داخلی به صادرات نیز توجه بیشتری شود.

آقای برادران افزود:در سال گذشته مجموع صادرات فرش ماشینی ۲۵۰ میلیون دلار بود که درصدد افزایش این رقم هستیم و پیش‌بینی ما این است که امسال این عدد به بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به ظرفیت تولید فرش ماشینی در کشور ادامه داد:با توجه به ظرفیت تولید در مجموعه فرش ماشینی ایران برای صادرات افق های یک میلیارد دلاری در برنامه ای چهار ساله برای این صنعت در نظر گرفته شده که آن را محقق می کنیم.

گفتنی است چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کف پوش، موکت و فرش ماشینی از امروز تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ در تهران از ساعت ۸ تا ۱۵ برگزار می شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×