اخبار نساجی

صادرات ۴۲۰ میلیون دلار محصولات صنایع نساجی و پوشاک

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

عمده بازارهای هدف صادراتی ایران در حوزه صنایع نساجی و پوشاک کشورهایی نظیر، عراق، افغانستان، آسیای میانه و پس از آن برخی از کشورهای شرق آسیا هستند.

ایلنا: صادرات صنایع نساجی و پوشاک به عنوان سومین کالاهای صادرات غیرنفتی کشور در ۹ ماه سال جاری به رقم ۴۲۰ میلیون دلار رسید.
مهدی یکتا، دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک، با اشاره به این‌که صنایع نساجی و پوشاک سومین رتبه صادرات غیرنفتی کشور در سال‌های اخیر را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: براساس آمار موجود در ۹ ماه سال جاری بالغ بر ۴۲۰ میلیون دلار محصولات نساجی، پوشاک و انواع کفپوش‌ها به خارج از کشور صادر شده است.
وی گفت: از کل صادرات صورت گرفته حدود ۱۵۱ میلیون دلار مربوط به نخ و پارچه، ۷۱ میلیون دلار پوشاک و ۱۵۴ میلیون دلار نیز مربوطه به صادرات فرش و انواع کفپوش‌ها بوده است.
به گفته یکتا، میزان صادرات مربوط به چرم و کیف و کفش نیز در برخی موارد جزو این آمار گنجانده می‌شود که رقم ذکر شده برای کل صادرات نساجی، بدون لحاظ ارزش صادرات صورت گرفته در حوزه‌های مذکور اعلام شد.
وی عمده بازارهای هدف صادراتی ایران در حوزه صنایع نساجی و پوشاک را کشورهایی نظیر، عراق، افغانستان، آسیای میانه و پس از آن برخی از کشورهای شرق آسیا عنوان کرد.
یکتا ضمن تاکید بر ارزش افزوده بالای صادرات در این حوزه، مطرح کرد: ارزش صادرات در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل با مقداری کاهش روبرو بوده که دلیل عمده آن بحران اقتصادی جهان است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×