اخبار فرش ماشینینساجی و مردم

صادرات 90 میلیون دلار فرش و زعفران ایران به آمریکا در پسابرجام

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون سازمان توسعه تجارت ایران گفت: آمریکا از جمله کشورهایی است که در پسابرجام به سبد صادرات ایران بازگشته اند و در این ارتباط سال گذشته معادل 90 میلیون دلار فرش و زعفران ایرانی به آمریکا صادر شد.

محمدرضا مودودی افزود: اکنون صادرات کشور همانند گذشته فقط محدود به بازارهای کشورهای منطقه و چین و هند نیست و به برخی کشورهای اروپایی و آمریکا نیز صادرات داریم.
وی بیان کرد: ایتالیا، آلمان، فرانسه و آمریکا از جمله کشورهایی هستند که در پسابرجام بطور مجدد به سبد صادراتی کشورمان بازگشته اند.
مودودی اضافه کرد: در سال گذشته مجموع صادرات غیرنفتی ایران به 44 میلیارد دلار رسید که این میزان در مقایسه با سال 94 از لحاظ وزنی 48 و از لحاظ ارزش 3.5 درصد افزایش پیدا کرد.
وی یادآور شد: در صورتی که سال گذشته قیمت محصولات صادراتی مانند سال 94 بود میزان رشد به مراتب بیشتری را در میزان صادرات کشور شاهد بودیم.
مودودی با اشاره به تراز تجاری مثبت صادرات بر واردات کشور در سال 95 ادامه داد: میزان واردات کشور در سال گذشته 43.5 میلیارد دلار گزارش شد و در مقایسه با سال 94 افزایش تک رقمی داشت.
وی ادامه داد: هم اکنون به دنبال شناسایی مزیت های صادراتی استانها هستیم تا با توجه به آن برای بازاریابی در کشورهای هدف اقدام کنیم.

مودودی افزود: علاوه بر ظرفیت های صادراتی کنونی، کشور ظرفیت های مغفول نیز دارد که توجه به آن می تواند نقشه راه برای توسعه صادرات کشور باشد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا