اخبار فرش ماشینی

صادركنندگان رتبه دوم سال 86 معرفي شدند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تغيير نگاه راهبردي به توسعه كشور و سوق دادن ظرفيت‌ها به سمت بازارهاي هدف و تدوين برنامه جامع در خصوص افزايش صادرات نياز اساسي كشور است.

به گزارش روابط عمومي وزارت بازرگاني، دكتر ميركاظمي صبح روز يكشنبه 14 بهمن 86 در مراسم تقدير از صادركنندگان نمونه رتبه دوم سال 86 با بيان اين مطلب و با اشاره به توان بالاي كشور در زمينه صادرات كالاهاي غيرنفتي، خواستار جهت ‌دهي مناسب و اصلاح راهبردها و محورهاي مربوط به توسعه چه در داخل بنگاه‌ها و چه در بخش‌هاي كلان اقتصاد كشور شد.
وزير بازرگاني با اشاره به تجربه كشورهاي موفق در زمينه صادرات، توسعه مبتني بر صادرات با نگاه به بازارهاي بيروني و جايگزيني واردات را خواستار شد.
دكتر ميركاظمي بهره‌ورتر شدن منابع، توسعه اشتغال و ارتقاي كيفيت را از عمده نتايج تغيير راهبردها عنوان كرد و خواستار تلاش همه دست‌اندركاران و جهت‌گيري‌هاي اساسي در اين زمينه شد.
وي دسترسي به جهش‌هاي صادراتي را در گرو حمايت‌هاي لازم از صادرات دانست و ارتباط اقتصادي قوي با ساير كشورها، توسعه زيرساخت‌هاي لازم براي فعاليت تجار در كشور مقابل و تلاش براي حضور موثر در سازمان جهاني تجارت را از عمده فعاليت‌هاي وزارت بازرگاني در جهت تغيير اصلاح و روش‌ها عنوان كرد.
حضور و شركت موثر بخش‌هاي خصوصي در نمايشگاه‌هاي خارج از كشور و اعزام هيات‌هاي تجاري در تغيير روند صادراتي كشور از ديگر مسايلي بود كه از سوي وزير بازرگاني در جهت تغيير راهبردها مطرح شد.
دكتر ميركاظمي گفت: فرآيند انتخاب رايزنان بازرگاني تغيير كرده و براساس شايستگي آنها و حضور موثرشان در كشورهاي هدف است. سفراي ايراني مقيم خارج از كشور ماموريت دارند تا مشكلات تك‌تك تجار را در كشورهاي هدف به‌طور جدي دنبال كنند.
وي ضمن تاكيد بر فعاليت جدي اتاق، خواستار تلاش بيشتر براي تعامل با بخش‌هاي خصوصي به عنوان يك راهبرد بازرگاني شد.
وزير بازرگاني همچنين از تصويب مجدد 200 ميليارد ريال تسهيلات در بخش حمل و نقل، تدوين استراتژي با توجه به رشد 50 درصدي بازار در جهت هدفمند كردن يارانه‌ها با تخصيص هزينه بيشتر و كمك‌هاي بلاعوض براي ايجاد پايانه‌هاي صادراتي در استان ها خبر داد.
علاوه بر آن نمايندگان بخش‌هاي صادراتي محصولات كشاورزي، صنعت و خدمات فني و مهندسي ضمن بيان ديدگاه‌هاي خود و ارايه راهكارهايي براي افزايش ميزان صادرات در خصوص مسائل و مشكلات هر بخش، مطالبي بيان كردند.
در اين مراسم از 24 شركت از بخش خصوصي كه امتياز كمتري نسبت به صادركنندگان قبلي كسب كرده اند، در 20 گروه كالايي از جمله فرش دستباف، فرش ماشيني و موكت، با اهداي لوح تقدير از سوي وزير بازرگاني قدرداني شد.

منبع: اداره کل روابط عمومی وزارت بازرگانی

 

 

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا