اخبار نساجی

عمليات اجرايي پروژه هاي شمال كشور با تامين اعتبار از منابع مختلف شتاب می گیرد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

اخیرا با یکی از مجربترین مشاوران بین المللی رایزنی هایی صورت گرفته است و دراين راستا تفاهم نامه ای امضا و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

ایلنا: مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیر بناههای حمل و نقل کشور گفت: تمام تلاش وزارت راه و ترابری بر این است که امسال عمليات اجرايي پروژه هاي شمال كشور با تامين اعتبار از منابع مختلف شتاب بیشتری گيرد.

به گزارش ايلنا،احمد صادقی در بازديد از پروژه جنوبی بابل درباره آزاد راه شرق به غرب استان گفت: اخیرا با یکی از مجربترین مشاوران بین المللی رایزنی هایی صورت گرفته است و دراين راستا تفاهم نامه ای امضا و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی افزود : همچنين در آينده اي نزديك حدود 10 تا 15 کیلومتر از اين مسير به مناقصه خواهد رفت و مصمم هستیم تا امسال کار مطالعاتی تکمیل و همزمان با کار مطالعاتی بخش هایی ازاین طرح را به اجرا بگذاریم.
صادقي خاطرنشان كرد: مطالعات چهار خطه کردن محور مرکزی گلوگاه تا رامسر سال 1353 به اتمام رسید اما قطعاتی از آن بدلیل آنکه مقرر شد جاده دو طبقه یا گذر گاه ساحلی احداث شود هنوز اجرایی نشده است .
مديرعامل شركت ساخت و توسعه با اشاره به اینکه وزارت راه و ترابری تنها به احداث جاده دو طبقه اکتفا نکرده بلکه مسیر دریا نیز مدنظر است؛ گفت: هم راه زمین و هم راه دریا وجود دارد و جایی که در دریا محدودیتي وجود داشته باشد به زمین و نیز اگر درزمین با مشکل مواجه باشیم به دریا روی خواهیم آورد.
وي ادامه داد: طبقاتی کردن راه، کار سختی نیست ضمن اینکه اگر در قسمتی از مسیر لازم باشد راه طبقاتی احداث شود، خواهیم ساخت کمااینکه در ایران این اتفاق افتاده است.
معاون وزير راه و ترابري افزود: با یک مشاوربین المللی باتجربه درحوزه سازه خاکی و آبی مذاکراتی انجام شد تا در این خصوص مطالعه کند و در کنار این مشاور بین المللی از مشاوران کشورمان نیز استفاده خواهیم کرد.
صادقي خاطرنشان كرد: این راه ضمن اینکه تردد را آسان می کند نه تنها لطمه ای به گردشگری نمی زند بلکه جاذبه گردشگری را در استان افزایش خواهد داد.
مدیرعامل ساخت و توسعه زیر بناههای حمل و نقل کشور گفت: کمربندی ها بايست طوری طراحی شوند که برای 50 سال آینده به آن خدشه ای وارد نشود.
وی تاكيد كرد: هرجا که در جوار شهر کمربندی احداث شد در واقع نه کمرنبدی بلکه خیابانی در شهر ساخته شده است.
صادقي عنوان كرد: طول بزرگراههای استان مازندران بیش از 100 کیلومتر و طول آزاد راه حدود 11 کیلومتر در محدوده آمل است.
وي افزود : برای افزایش طول آزاد راهها به کلیه سرمایه گذاران و پیمانکاران اعلام می کنیم که این آمادگی را داریم که با مشارکت آنها هم آزاد راهها را توسعه دهیم و هم بزرگراههاي کشوررا به آزاد راه تبدیل کنیم که این نیاز به سرمایه گذاری کمتر دارد و با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
معاون وزير راه و ترابري گفت: از مسئولان استان مازندران می خواهیم که مثل سابق 20 تا 25 درصد اعتبارات استانی را برای توسعه شبکه حمل و نقل استان در نظر گيرند.
وی ادامه داد: حمل و نقل و توسعه زیر ساخت ها در توسعه مازندران بعنوان یک استان توریستی و گردشگري، بسیار ضروری است و تقویت و توسعه شبکه راههای مواصلاتی مازندران یکی ازاولویت های ضروری به حساب مي آيد که تمام تلاشمان این است که ازمحل سایر منابع، پروژه ها با سرعت بیشتر و زمان کوتاهتری مورد بهره برداری قرار گیرد.
معاون وزير راه و ترابري در بخش ديگري از صحبتهاي خود گفت: طبق گفته مشاور کمربندی بابل، تکمیل این طرح به 40 میلیارد ریال نیاز دارد که در قانون مبلغ 13 میلیارد ریال برای آن پیش بینی شده است كه حدود 30 میلیارد ریال باقی مانده از محل اوراق مشارکت پرداخت خواهد شد و اميدواريم تا پایان سال به بهره برداری برسد.
صادقي اظهار داشت: نقطه های حادثه خیز اکثر محورهای استان مازندران به علت اینکه ظرفیت ترافیک در آنجا به حالت اشباع رسیده ، حالت سانحه خیز پیدا کرده است و باید ظرفیت های جدید را با تبدیل راههای اصلی به بزرگراهها و تبدیل بزرگراه به آزاد راه ایجاد کنیم تا تناسب بین تردد وسایل نقیله و جاده ها ایجاد شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا